Anasayfa » Keanu Reeves Matrix İle Geri Dönüyor
Yaşam

Keanu Reeves Matrix İle Geri Dönüyor

Keanu-Reevesmatrix-4-filmiilebeyazperdeyedonuyor

Matrix serisinin dördüncü filmin adı  Matrix Resurrections olarak açıklandı.1999 yapımı ilk film The Matrix Neo, Trinity, Morpheus karakterleriyle bir döneme damgasını vurdu. Dünya genelinde büyük beğeni kazanan ilk filmden sonra devam filmleri ile gişede milyonlarca dolar hasılat yapmayı başardı. Yakında çıkacak olan Matrix filminin fragmanının bir bölümü de Warner Bros.’un CinemaCon’daki panelinin bir parçası olarak gösterildi. Videoda, Neo ve Trinity arasındaki bir konuşma görülüyor.

Serinin dördüncüsü Matrix Resurrections filmi hakkında fazla bilgi verilmesede, son bölümün Lana Wachowski tarafından yönetildiğini ve ortaklaşa yazıldığı öğrenildi. Serinin ilk üç filmini daha önce birlikte yazan ve yöneten Wachowski kardeşlerden Lilly Wachowski ise filmin yapımcılığını üstleniyor. Filmin senaryosu Aleksandar Hemon ve David Mitchell tarafından birlikte yazıldı.

Beyazperdeden alınan bilgiler ışığında Keanu Reeves, daha önce filmin bir “aşk hikayesi” olduğunu belirtmişti. Zaman yolculuğunun gelecek bölümün bir parçası olabileceğine dair söylentiler çıktığında yaptığı açıklamada “Geçmişe dönüş olmayacak.” demişti. The Matrix serisindeki bu son film için geri sayım başladı. Matrix Resurrections, 22 Aralık’ta hem sinemalarda, hem de HBO Max’te gösterimde olacağı açıklandı.

Keanu Reeves Ne Kadar Kazanacak

İlk filmde 10 milyon dolara imza atan Keanu Reeves’in dördüncü film için de 12 ila 14 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı konuşuluyor. Kanada’lı oyuncunun kazancının serinin diğer filmlerinde olduğu gibi filmin gişe gelirlerinden de pay alacağı konuşuluyor. Keanu Reeves ilk üç filmden toplamda 200 milyon dolardan fazla kazanandı. Keanu Reeves’in yeni anlaşması diğer filmlerde olduğu gibi muhtemelen vizyon sonrası gelirleri de kapsıyor. Gişeden elde edilecek hasılatın bir kısmının Reeves’e verilmesi oyuncunun hayli yüklü bir meblağ kazanmasını sağlayabilir.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!