Anasayfa » Khaby Lame,TikTok’u Sallayan Adam
Yaşam

Khaby Lame,TikTok’u Sallayan Adam

KhabyLame-TikToku-sallayan-adam

TikTok’u Sallayan Adam

Khaby Lame, İtalya’nın Chivasso kentinde yaşayan ve Covid-19 pandemisiyle birlikte çalıştığı fabrikada işten çıkarılan onlarca kişiden biriydi. Mart 2020’de TikTok dünyasına hızlı bir giriş yapan Senegalli Lame, 109,1 milyon takipçiye 17 ay gibi rekor sayılabilecek bir zaman ulaşarak Tik Tok tarihine geçti ve 100 milyon barajını aşan ikinci içerik üreticisi oldu.

Senegal’de doğan ve 1 yaşındayken ailesiyle İtalya’ya yerleşen Lame, Avrupa’da en çok takip edilen ve takipçi sayısı en hızlı artan TikTok içerik üreten fenomen unvanını kazandı.

TikTok’a röportaj veren Lame, 15 Mart 2020’de Covid-19 nedeniyle çalıştığı fabrikada işten çıkarıldığını ve TikTok macerasının o zaman başladığını söyledi. Lame, çocukluğundan bu yana insanları güldürmeyi sevdiğini ve işsiz kaldığı dönemde de odasında TikTok videoları çekmeye karar verdiğini söyledi. Her paylaşımı milyonlar tarafından izlenen Lame insanları güldürdüğü için mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

Sessiz Adam

Paylaşımlarında hiç konuşmayan, sadece mimiklerini ve beden dilini çok başarılı bir şekilde kullanan Lame, herkesi güldürmeyi başarıyor. Basit işleri karmaşık yollar yada aletler kullanarak çözmeye çalışanları tiye alan paylaşımlar yapıyor. Artık ünlü olan Lame’nin paylaşımları da başka fenomenler tarafından kullanılıyor.

2 Dakikada 50 Bin Dolar

Sessiz adam Lame’nin her paylaşım başına 50 bin dolar kazandığı gelen bilgiler arasında. 109,1 milyon takipçi ve 1,6 milyar beğeni sayısıyla bu kazançlara ulaşması çok zor gözükmüyor.

TikTok’un 1 Numarası Charli

TikTok’un en çok takipçiye sahip hesabı ise 123,6 milyon takipçisi ve 9,8 milyar beğenisi olan Charli D’Amelio. Amerikalı ünlü fenomen ve dansçı D’ Amelio uzun bir süre bu rekoru elinde tutacağa benziyor. Yine de bazı çevreler Lame’nin yakın zamanda D’Amelio’yu yakalayıp geçeceğine inanıyor.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!