Anasayfa » Meteoroloji’den Uyarı Fırtına Geliyor
Yaşam

Meteoroloji’den Uyarı Fırtına Geliyor

meteorolojiden-firtina-uyarisi-geldi
meteorolojiden-firtina-uyarisi-geldi

Eylül ayının gelmesiyle birlikte havalar serinlemeye ve yağmur yağışları başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün, Marmara, Karadeniz ve Akdeniz bölgeleri için sağanak yağmur ve fırtına beklendiği uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin de sağanak yağış uyarısı yaptı. Yapılan uyarıda, Türkiye genelinde serin hava gözlemlenirken, kuzey, iç ve batı kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı bilgisi yer aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, Marmara’nın doğusunda kalan bölgeler , Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, Tekirdağ, Bolu, Düzce, Artvin ve Ardahan çevreleri, Çanakkale’nin doğu bölgeleri ve Akdeniz’in kuzey kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği bilgisi yer aldı. Yurdun diğer kesimlerinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği belirtildi. Rüzgarı ise Marmara bölgesi ve Kuzey Ege’de sert ve fırtına şeklinde yaşanacağı da yapılan uyarılar arasında.

Kuzey Ege ve Marmara bölgelerinde hızlı esecek rüzgar nedeniyle fırtına uyarısı yapıldı. Çanakkale de Gökçeada ile Kabatepe arasında karşılıklı olarak yapılması planlanan saat 07.00, 10.00, 13.00, 16.00, 19.00 ve 21.00’deki tarifeli feribot seferleri  olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayacağı açıklandı. 

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!