Anasayfa » Netflix duyurdu: Reklamlar geliyor! ama ne zaman?
Film

Netflix duyurdu: Reklamlar geliyor! ama ne zaman?

netflix-reklam-tarih
Netflix, reklam destekli hizmeti için tarih verdi. Daha ekonomik fiyatlı olacak olan bu hizmet paketi, her şeye sahip olmayacak.

Yıl başından beri Netflix, azalan bir kazanç tablosuyla yüzleşiyor. Bu sebepten dolayı şirket, daha ucuz reklam destekli bir abonelik paketi çıkarmayı planlıyor ve reklamların ne zaman geleceği hakkında şirket bir tarih verdi.

Reklam destekli hizmet paketi, 2023’ün başında gelecek

Netflix reklamları hakkındaki bu haberler, Netflix’in, platformda reklam Microsoft ile ortaklık kurmasından sonra başladı. Bazı insanlar, bu ortaklığın ve hizmetin daha fazla abone kaybına neden sebep olacağını düşünüyorlar. Bugün gelen haberlerden birisi de şirketin 1 milyondan fazla abone kaybettirdi.

Netflix yöneticileri, konuyla ilgili raporlar ayrıntılı açıklamalar yaptı.

Yakın zamanda Microsoft’u teknoloji ve satış ortağımız olarak duyurduk ve bu katmanı 2023’ün başlarında başlatmayı hedefliyoruz. Multi-milyar reklamlarını genişletmek için büyük yatırımlar yapıyorlar. Premium televizyon dünyasına dönüştürüyoruz ve böylesine güçlü bir küresel ortakla çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

Netflix, bu yeni hizmetin büyük ihtimalle reklam harcamalarının önemli olduğu birkaç piyasada başlayacağını açıkladı. Ayrıca, “Yeni girişimlerimizin çoğu gibi, niyetimiz de bunu yaymak. Bu nedenle, birkaç yıl içinde reklamcılık işimiz muhtemelen ilk göründüğünden oldukça farklı görünecek.” sözlerini ekledi.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!