Anasayfa » Netflix uzun zamandır beklenen projeyi iptal etti!
Film

Netflix uzun zamandır beklenen projeyi iptal etti!

Bright-2-netflix-iptal

Netflix, geçen günlerde son on yılda ilk kez abone kaybı yaşadığını. Son çeyrekte 200 binden fazla abone kaybı yaşayan şirket, birkaç projeyi askıya almaya karar verdi.

Bir rapora göre Netflix, geliştirme aşamasında olduğu birkaç projeyi iptal etti. En çok da şirketin animasyon departmanı, yılın başından bu yana olaylardan en çok etkilenen bölümü oldu.

Netflix, Will Smith’in başrolünde yer aldığı Bright 2’yi iptal etti

Netflix, abone sayısını arttırmak isterken, 2022’nin ilk çeyreğinde önemli bir düşüş yaşadı. 200 binden fazla abone kaybı yaşayan şirket, haziran 2022’den önce ödeme yapan 2 milyon müşterisini daha kaybedeceğini öngörüyor.

Netflix, abone kaybı yaşaması ve hisselerinin değerinin düşmesinin ardından finansal istikrarsızlıkla yüzleşmek ve durumu tersine çevirmek için harekete geçti. Bu da geliştirme aşamasında olan birden fazla projenin iptal edilmesi anlamına geliyor. Netflix’in Orijinal Animasyon için Yaratıcı Liderlik ve Geliştirme Direktörü Phil Rynda, birkaç çalışanıyla birlikte işten çıkarıldı.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/04/Hayranlar-uzgun-Netflix-uzun-zamandir-beklenen-projeyi-iptal-etti-3.webp?resize=1170%2C658&ssl=1

Netflix, eleştirmenler tarafından beğenilen Jeff Smith‘in çizgi romanı Bone‘un uzun zamandır beklenen projesini iptal etti. Bu projelere Roald Dahl’ın ‘The Twist‘ filminin animasyon uyarlaması ve Lauren Faust’un ‘Toil and Trouble‘ filmi de eklendi.

Will Smith‘in başrolde olduğu filmin devamı olan Bright 2‘nin ve birçok filmin de iptal edildiği söyleniyor.

Daha ne kadar Netflix dizisinin ve filminin iptal edileceği ve hangi yapımların olacağı bilinmiyor. Ama merak etmeyin, Stranger ThingsThe Witcher ve Squid Game gibi en önemli hitleri devam edicek. Netflix CEO’su Reed Hastings yaptığı açıklama ise, ‘herkesin en sevdiği diziye ev sahipliği yapmak’ yerine ‘izleyicilerin görmek istediklerini yapmak’ istediğini söylüyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!