Anasayfa » Netflix’ten Stranger Things’in Yeni Versiyonu
Film

Netflix’ten Stranger Things’in Yeni Versiyonu

Netflixten -stranger- Thingsin -Yeni -Versiyonu

Netflix’ten Stranger Things’in Yeni Versiyonu

Netflix Inc’den, Çarşamba günü yapılan açıklamada, ‘akış hizmetinin İngilizce dilindeki en büyük hitini geniş bir kitleye ulaştırmasını sağlayan bilim kurgu dizisi Stranger Things‘in yeni bir yan dizisi üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Netflix‘ten yapılan açıklamaya göre, yeni dizinin “Stranger Things“i yaratan ikizler Matt ve Ross Duffer‘ın orijinal fikrine dayanacağını söyledi. Hikaye veya karakterler hakkında herhangi bir ayrıntı verilmedi.

Netflix ten Stranger Things Spin-Off Serisi

Netflix ‘Stranger Things‘in başarısının ardından bir ‘spin-off’ dizisi üzerine çalıştıklarını duyurdu. “Stranger Things“i yaratan ikizler Matt ve Ross Duffer‘ın orijinal fikrine dayanacağı açıklanan yeni dizi için hikaye veya karakterler hakkında herhangi bir ayrıntılı bilgi verilmedi .Ayrıca Stranger Things dünyasında geçen bir tiyatro oyununun da yolda olduğu duyuruldu.

Spin-off Nedir?

Spin-off, popüler bir yapımın bir karakteri ya da döneminden yola çıkılarak yeni çekilen dizi ve filmler için kullanılan bir terimdir.

Stranger Things Rekoru

Stranger Things, 1 Milyar Saat İzlenme Rekorunu Aştı. Stranger Things, Squid Game‘den sonra 1 milyar saat izlenme rekorunu aşan Netflix‘in ikinci dijital yapımı oldu.

Başrollerinde Winona Ryder, Millie Bobbie Brown ve David Harbour’ın yer aldığı doğaüstü gerilim dizisi, yeni sezonuyla dijital platformda İngilizce dilinde yayınlanan en popüler yapım oldu. 27 Mayıs’ta sezonun ilk kısmını yayınlayan Netflix, kalan iki bölümü 1 Temmuz’da yayınladı. Toplam 4 saat süren iki bölüm, dördüncü sezonun toplam izlenme süresini 1 milyar 15 milyon saate ulaştırdı.

Running Up That Hill, 37 Yıl Sonra Yeniden Hit Oldu


Dizinin bir sahnesinde kullanılan ve Kate Bush‘ın seslendirdiği “Running Up That Hill şarkısı, dizi sayesinde 37 sene sonra yeniden Billboard listelerinde 1 numaraya ulaştı.

Netflix Prodüksiyon Şirketi Upside Down Pictures’ı Kurdu.

Netflix, Matt ve Ross Duffer, kardeşlerin Netflix ile genel anlaşmasının bir parçası olarak film ve televizyon projeleri geliştirecek yeni bir prodüksiyon şirketi olan Upside Down Pictures‘ı kurdu.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!