Anasayfa » Öğretmenler Ve Aşı
Korona Virüs Yaşam

Öğretmenler Ve Aşı

ogretmenlerdeasılamazorunlumu1

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 6 Eylül’de okulların açılacağını duyurduğu basın açıklamasında okullarda yüz yüze eğitimin detaylarını paylaştı.

Öğretmenlerin Yüzde Kaçı Aşı Oldu?

Öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitimlerine devam edebilmeleri için alınan tedbirlerin başında aşının büyük önem taşıdığını vurgulayan Bakan Mahmut Özer, Türkiye’nin eğitim çalışanlarının öncelikli aşı grubuna alındığını belirtti. Bakan Mahmut Özer, ” Öğretmenlerimizin en az bir doz aşılanma oranı dün itibarıyla %84.06’tır ve bu oran, Türkiye’deki genel nüfusun aşılanma oranından yaklaşık %9 daha fazladır. İki doz aşılanma oranı ise %72.57’dir . Sevinerek belirtmek isterim ki son 12 günde yani 6-18 Ağustos tarihleri arasında öğretmenlerimizin aşılamasında %8’nin üzerinde bir artış gerçekleşmiştir. Tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarımız; kendi sağlıkları, öğrencilerimizin korunması ve eğitim hizmetlerinin bir daha aksamaması için lütfen aşı olsunlar.”

Öğretmenler Ve Okul Çalışanlarına Aşı Zorunlu mu?

Millî Eğitim Bakanlığındaki eğitim personeli için aşı zorunluluğu bulunmadığını belirten Bakan Özer, aşı olmayan personel için alınacak önlemlerin başında, ”öğrencilerle irtibatlı öğretmen ve personelden düzenli PCR testi istenecek. Aşı olmayan öğretmenler haftada 2 kez PCR testi yaptıracak.” dedi. Herhangi bir sınıfta pozitif vaka veya temas durumunda yapılacakların Sağlık Bakanlığı tarafından belirleneceğini söyledi.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!