Anasayfa » PUBG Oynaması Tamamen Ücretsiz Oldu
Oyun

PUBG Oynaması Tamamen Ücretsiz Oldu

Battle Royale oyun tarzının oyun sektörüne girmesinde büyük payı olan PUBG: Battlegrounds bugün itibariyle tamamen oynaması ücretsiz oldu. Oyunu artık Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip oynayabilirsiniz.

2017 yılında Playerunknown’s Battlegrounds adıyla çıkış yapan daha sonra ise adını PUBG: Battlegrounds olarak değiştiren yapım, geçtiğimiz aylarda ücretsiz olacağını açıklamıştı. O gün geldi ve oyun artık tamamen ücretsiz bir hale geldi.

Oyun PC’de popülerliğini kaybetmişti

Oyun PC oyuncuları tarafından artık oynanmıyor ve popülerliğini kaybetmiş durumda olmasına rağmen hala kemik bir kitleye sahip. Yapımcılar oyuna daha çok oyuncu çekebilmek için oyunu ücretsiz yapacaklarını belirtmişti.

PUBG: BATTLEGROUNDS ücretsiz nasıl oynanır?

  1. Oyunun Steam sayfasına buraya tıklayarak girin.
  2. Oyunu Oyna yazan yeşil renkli kısma basın.
  3. Steam bilgisayarınızda yüklüyse “Evet Steam yüklü” seçeceğini seçin. Eğer değilse Steam’i indirmek için “Hayır” seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan ekrandan oyunu indirmeye başlayabilirsiniz.

Dereceli oyun modu ücretli olacak

Yakın zamanda Battlegrounds Plus adında bir paket satışa çıkacak ve bu paketi satın alan oyuncular, dereceli moda, kariyer, madalya sekmeleri, özel maç modu, üyelere özel kozmetik eşyalar gibi kısımlara erişim imkanı sağlayacak. Bu paket 12,99 dolar olacak. (Türkiye fiyatı daha uygun olarak yerel fiyatlandırmaya göre belirlenecektir)

Oyunu 10 Ocak 2022 tarihinden önce satın almış olan tüm PUBG oyuncularıysa otomatik olarak “Special Commemorative Pack (Özel Hatıra Paketi)” ile ödüllendirilecek. Bu paketle birlikte oyuncular, BATTLEGROUND Plus paketi ve çeşitli kozmetik eşyalar kazanacaklar.