Anasayfa » Rihanna Milyarderler Listesine Girdi
Moda Müzik

Rihanna Milyarderler Listesine Girdi

rihanna-savagexfenty1

Tescilli Milyarder gerçek adı Robyn Rihanna Fenty olan Barbados doğumlu şarkıcı, Oprah Winfrey’den sonra yıldızlar dünyasının en zengin kadın yıldızı unvanını aldı.

Müzik çalışmalarına bir süre ara veren ünlü şarkıcı Rihanna’nın iç çamaşırı markası Fenty’nin, 1 milyar dolarlık değere ulaştığı açıklanmıştı. En çok kazananlar listelerinde yer alan Rihanna böylece yeni bir rekora imza atmış oldu. Rihanna, kadın giyim markası Fenty’yi, pandemide zarar ettiği gerekçesiyle kapatma kararı almıştı. Ünlü sanatçının moda alanında iflas ettiği düşünülürken, ünlü yıldızın iç çamaşırı markası Savage X Fenty %150 büyüdü.

Rihanna, Louis Vuitton‘un çatı kuruluşu LVMH ile ortaklık yaptığı Savage X Fenty’nin değeri 1 milyon dolara yükseldi. Forbes dergisine göre Rihanna’nın iç giyim şirketi geçen günlerde B serisi fonlarda 115 milyon dolar kazanç sağladı.

Müzik dünyasından sonra moda dünyasına adım atan Barbadoslu şarkıcı Rihanna, geçen yılın ekim ayında Forbes’in ABD’de kendi girişimiyle zengin olan kadınlar listesine ilk kez girebilmişti. Rihanna, müzik ve kozmetikten elde ettiği gelirle Forbes’un maaş, sponsor gelirleri ve kar paylarını hesaba katarak hazırladığı listede 33. sırada yer aldı. Rihanna Korona virüs (Kovid-19) ile mücadele çalışmalarına 8 milyon dolardan fazla bağış yaparak hayranlarının gönlünü bir kez daha kazandı.

Rihanna daha önce “kendi girişimleriyle zengin olan kadınlar” listesinde de yer almıştı. Bu listede Rihanna’nın yanı sıra dünyaca ünlü sanatçılar arasında MadonnaCeline DionBeyonceBarbra StreisandTaylor SwiftLady Gaga ve Jennifer Lopez gibi isimler yer aldı.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!