Anasayfa » Rusya’da Savaş Uçağı Gibi Kokan Parfüm!
Yaşam

Rusya’da Savaş Uçağı Gibi Kokan Parfüm!

rusya-savas-kokulu-ucak-parfum

Rus parfümcüler, beşinci nesil Su-75 Checkmate savaş uçağından ilam alarak cam ve metal notalarıyla tasarladıkları bir koku ortaya çıkarttı. Rusya’nın savunma sanayii şirketi Rostec’in sorumluları, parfümün, uçağın uluslararası tanıtımı için piyasaya çıkarıldığını söyledi. Rostec’in, Checkmate (şah mat) jetinden yaratılan kokusu:

Uçağın gövdesinin, motorlarının ve kokpitinin yapımında kullanılan cam, deri ve metal notaları alt notalarındaki ardıç, paçuli ve meşe yosunu ile desteklenmiştir. Parfüm yapımcıların, bu kokuyu üretirlerken uçağın orjinal parçalarını kullanmışlardır.

Parfüm şişesinin kapağına uçağın ismine hitaben, satrançda ki at figürü olduğu görülüyor. Parfümün kutusunun iç kısmında ise satranç tahtası renklerindedir. Jetin, Dubai’deki ilk uluslararası gösterimine özel satışa sunulan parfümün 50 mililitrelik şişelerde sınırlı sayıda üretildiği belirtiliyor.

Jetin, Dubai’deki ilk uluslararası tanıtımı için satışa sunulan parfümün sadece 50 mililitrelik şişelerde sınırlı sayıda üretildiği belirtiliyor. Sadece bir motorlu, hafif, beşinci nesil bir taktik jet olan Su-75 Checkmate’in ilk tanıtımı temmuz ayında Rusya’da düzenlenen bir havacılık fuarında yapılmıştı.

Checkmate (şah mat)

Checkmate’in ilk tanıtımı temmuz ayında Rusya’da düzenlenen bir havacılık fuarında yapılmıştı.

1.8 mach ses hızına çıkabilen, radarların göremeyeceği biçimde, her hava koşulunda havada kalabilceği baz alınarak tasarlandığı biliniyor. Checkmate’in, ‘kısa havalanma’ teknolojisine sahip olduğu biliniyor. Bu teknoloji sayesinde uçak havalanmak için uzun bir piste ihtiyaç duymaz. Ayrıca bu jet istenilirse pilotsuzda olabilir.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!