Anasayfa » Spotify sanal ve canlı konserler için bilet satacak
Müzik

Spotify sanal ve canlı konserler için bilet satacak

spoty-bilet-satacak

Spotify’ın  esas planı kısa vadede para kazanacağı bir bilet sistemi yapmak değil. Asıl amacı bu özelliği sanatçılarla olan ilişkisini arttırmak ve sıcak tutmak için bir yol olarak kullanmak.

Koronavirüs ile Dünya dijitalleşmeye yöneldi. Konserler ve benzeri etkinlikler virüsle mücadele kapsamında yasaklanmış ya da kısıtlanmış durumdaydı. Böyle bir dönemde Spotify’ın platformu üzerinden online biletli etkinlikler gerçekleştirmesi yerinde bir hareket gibi gürünüyor.

Bu şekilde şirket ayrıca, sanatçıların kariyerlerine yatırım yaptığını daha iyi gösterebileceğine inandığını söylüyor. Bu özellik ayrıca Spotify’ı Apple Music’ten ayırmanın bir yolu olacak. Spotify geçtiğimiz baharda aylarında şirket, The Black Keys ve Leon Bridges gibi sanatçıların yer aldığı kaydedilmiş sanal konserler verdi.

Konser biletleri satmak bir müzik akışı platformu için çok mantıklı olabilir, ancak yine de Spotify için büyük bir iş değişikliğini oluyor. Henüz nasıl olacağına dair bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak gelmesi durumunda global anlamda başarılı bir ivme yakalaacağı aşikardır.

Etiketler

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!