Anasayfa » Tesla Türkiye’de Faaliyete Geçmeye Hazırlanıyor
Otomobil

Tesla Türkiye’de Faaliyete Geçmeye Hazırlanıyor

Tesla-Turkiyede-faaliyete-gecmeye-hazirlaniyor

Tesla Türkiye’de Faaliyete Geçmeye Hazırlanıyor

Elektrikli otomobil şirketi Tesla, Türkiye’de resmi faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor. Türkiye’de Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited’ şirketi adı altında farklı iş ilanları vermeye başladı.

Dünyanın en zengin adamı ve uzay çalışmaları ile adını duyuran Elon Muskın sahibi olduğu elektrikli otomotiv şirketi Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited’ şirketi adı altında Türkiye’de faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor. 

Tesla Türkiye’de İş İlanları Vermeye Başladı

Şirketin Türkiye faaliyetleri için açtığı ilk iş alanında proje yöneticisi aranıyordu. Bu göreve başarılı yönetici Kemal Geçer getirildi. Tesla, şirketin internet sitesinde son açılan iş ilanında ise İstanbul merkezli bir Operasyon Koordinatörü aranmaya başlandı. Bu göreve Emir Tunçyürek‘in getirilmesi bekleniyor.

Tesla‘nın Türkiye operasyonunun başına Lufthansa Group bünyesinden istifa eden Kemal Geçer getirildi. Kemal Geçer, 2016 yılından itibaren Lufthansa Türkiye’de genel müdür olarak göreve başlamıştı. Kemal GeçerLufthansa Havayolları‘nda görev alan en genç genel müdür olmuştu.

Tesla Süper Şarj İstasyonları Kurmaya Hazırlanıyor

Tesla’nın internet sitesinde Supercharger (Süper Şarj cihazı) istasyonları için planlanan 10 ilin isimleri açıklandı. Bu iller; İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Sakarya, İzmir ve Konya olarak sıralandı.

Tesla ,4 modelini de Türkiye’de satışa sunması planlıyor. Ayrıca Tesla’nın Supercharger (süper şarj cihazı) altyapısını da Türkiye’ye getirmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!