Anasayfa » TFF’den açıklama geldi: Yayıncı kuruluş belli oldu!
Spor

TFF’den açıklama geldi: Yayıncı kuruluş belli oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), herkesin beklediği haberi açıkladı ve yayıncı kuruluş belli oldu.

Spor Toto Süper Lig için uzun bir süre süren yayın hakları görüşmeleri sonunda bitti. KurumSüper Lig ve TFF 1. Lig yayıncı kuruluşu yayıncı kuruluş için Digiturk’le devam edeceğini duyurdu.

28 Şubat’ta yapılan ihaleyi kazanan Digiturk, daha sonra sözleşmeye imza atmaktan vazgeçti. Hatta TFF, o dönem şirketle anlaşma zemini sağlanamadığı için hakların en yüksek ikinci teklifi veren Saran Medya ve TRT’ye geçtiğini duyurmuştu. Ancak bu da olmadı.

TFF’deki istifalardan sonraki köklü değişim, yayın ihalesini de direkt etkiledi. Kurum, yaptığı açıklamada ihaleyi iptal ettiğini ve mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliğiyle karar verdiğini kamuoyuna duyurdu.

TFF’nin açıklaması;

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ilişkin düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur. 

Yönetim Kurulu; daha önce oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komisyonun işlevini yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki şart ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın sektöründeki koşullar nedeniyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

Yukarıdaki koşullara ilave olarak, transfer sezonunun açılması ve Kulüplerimizin transfer döneminde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir süre kalması nedeniyle yeniden bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir. 

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!