Anasayfa » Tik Tok’a Tek Tıkla İnternet Alışveriş Özelliği Geliyor
Yaşam

Tik Tok’a Tek Tıkla İnternet Alışveriş Özelliği Geliyor

tiktok-market-shop-acılıyor1

Gençler arasında revaşta olan ve dünya çapında yaklaşık 1 milyar kullanıcıya sahip video uygulaması Tik Tok artık markalarla işbirliği içine girerek pazarlama dünyasına da adımını attı. Tik Tok uygulaması artık kullanıcıların videolarda gördüğü bir veya birden fazla ürüne tek tık ile ulaşmalarına imkan sağlıyor. Kullanıcılar izledikleri videolardan tek bir tıkla o ürünü satın alabilecekleri sayfaya ulaşabiliyor.

Bu özellik sayesinde hem markalar kullanıcılara daha kolay bir şekilde ulaşabilecek hem de kullanıcılar görüp beğendikleri ürünleri kolayca bulabilecekler. Bu tıklanmalardan da markalar kullanıcıların tarzlarını ve ilgilendikleri ürünleri algoritmalarla belirleyip uygun hedef kitlelere hitap edebilecek. Tik Tok’a gelecek olan alışveriş özelliği tek bir araçla sağlanmayacak. Markalar ve Tik Tok içerik üreticileri isterlerse satın alma opsiyonlarını videolara ekleyebilecekken kendi kullanıcı sayfalarına da kullanıcıların içerik üreticilerin kendi belirlediği ve not düştüğü ürünleri online alışveriş sayfalarına girerek sayın alabilecekler.

Markalar TikTok içerik üreticileriyle de ortak çalışma yürütebilecek böylece TikTok içerik üretcileri kendi takipçi kitlesine kullandıkları eşya ve giyim eşyalarını satın alabilecekleri linklerleri iletebileceklek. Kullanıcılar da bu linklere tıklayarak vakit kaybetmeden bu ürünlere ulaşacaklar. Genel kullanıcı kitlesi Z kuşağı olan Tik Tok kullanıcıların online alışverişe aşina olması platformun bu uzantısında başarılı bir giriş yaptığını göstermektedir.

Haftalık yapılan araştırmaya göre Z jenerasyonunun %49’u daha önce internette reklamını gördüğü için bir ürün veya servis aldığını belirtti. Z jenerasyonunun %71’inin yine bu araştırmaya göre aktif bir Tik Tok hesabı var. Tik Tok online alışveriş özelliğini 25 Ağustos’da test aşamasını başlattı, ne zaman Son birkaç yılda Instagram  ve Facebook gibi köklü sosyal medyalarla yarışır hale gelen Tik Tok uygulamada pazarlama eklentisini ekleyerek bu kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!