Anasayfa » Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformları açıklandı!
Yaşam

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformları açıklandı!

sosyal-medya-icerik-paylasimlari1
Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformları

DataReportal, son raporunda Türkiye’nin internet ve sosyal medya verilerini açıkladı.

DataReportal’a göre ocak ayında Türkiye’de 69,95 milyon internet kullanıcısı vardı. Bunların 68,90 milyonu sosyal medya kullanıcısıydı. Bu dönemde en çok tercih edilen platform ise YouTube oldu. 57,40 milyonluk kullanıcı sayısıyla zirvede bulunan platformu 52,15 milyonla Instagram geliyor.

Listenin üçüncü sırasında ülkemizde 34,40 milyon kullanıcıyla Facebook yer alıyor. Facebook’un hemen ardından 26,56 milyonla özellikle pandemi döneminde kullanıcı sayısını büyük ölçüde yükselten TikTok geliyor.

En çok tercih edilen beşinci sırada toplamda 16,80 milyon kullanıcıya sahip sosyal medya uygulaması Facebook Messenger. Hemen arkasından 16,10 milyonla son dönemde Elon Musk sayesinde sıklıkla gündeme gelen Twitter takip ediyor. Snapchat ve LinkedIn ise sırasıyla 12,90 ve 12 milyonla en çok kullanılan diğer sosyal medya uygulamaları arasındadır.

Raporda ülkemizde sosyal medya kullanımının toplam nüfusun yüzde 80,8’lik bir kısmıdır. Öte yandan internet kullanımı da Türkiye nüfusun yüzde 82’sine denk gelmektedir.

Peki siz en çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz? yorumlarınızı bekliyoruz…

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum

Yorum Yazmak için Tıkla!