Anasayfa » Ünlü tenisçi Covid pozitifken karantinayı ihlal ettiğini itiraf etti
Spor

Ünlü tenisçi Covid pozitifken karantinayı ihlal ettiğini itiraf etti

Tenis yıldızı Novak Djokovic Avustralya’dan sınır dışı edilme riskiyle kaşı karşıya, gazeteciyle Kovid testi pozitif çıkmasına rağmen bu bilgiyi saklayarak buluştuğunu kabul etti.

Tenis yıldızı Novak Djokovic Avustralya’dan sınır dışı edilme riskiyle kaşı karşıya. Djokovic göçmenlik formlarında bazı bilgilerin doğru olmadığını ve bir gazeteciyle Kovid testi pozitif çıkmasına rağmen bu bilgiyi saklayarak buluştuğunu kabul etti.

Erkekler bir numaralı tenisçi, önümüzdeki hafta Australian Open adlı spor takımında oynamayı umuyor. Ancak katılımı vize konusundaki tartışmanın gölgesinde kaldı.

Kovid aşısını yaptırmayı reddeden Djokoviç’in Avustralya’ya vardıktan kısa bir süre sonra, girmesine izin verecek aşı muafiyetiyle ilgili sorular yüzünden 6 Ocak’ta Avusturalya vizesi iptal edildi. Ancak Pazartesi günü, bir yargıç fevri bir şekilde resmi kararı bozdu ve oyuncunun gözaltından serbest bırakılmasına karar verdi. Ancak hükümet daha fazla önlem almayı reddetmedi, ülkenin göçmenlik bakanının turnuva başlamadan birkaç gün önce Djokoviç’in vizesini ikinci kez iptal etme olasılığı devam ediyor.

Djokovic Australian Open adlı önümüzdeki turnuvayı kazanırsa 21 galibiyetle tarihin en başarılı erkek tenisçisi olarak tarihe geçecek.

Djokovic, hareketleri hakkında “devam eden yanlış bilgileri” netleştirmek için bir Instagram gönderisinde itiraflarda bulundu. Djokovic, Instagram gönderisinde, French L’Equipe için röportaja “gazeteciyi hayal kırıklığına uğratmak” istemediği için devam onla buluşup röportaj verdiğini söyledi.

“Fotoğrafımın çekildiği zamanlar dışında sosyal mesafeyi korudum ve maske taktım” dedi.

Djokoviç ile Kovid pozitif iken buluşan gazeteci Franck Ramella, Djokoviç’e aşı durumu veya yaklaşmakta olan Australian Open turnuvası hakkında soru sormamasının söylendiğini, bu nedenle “bu nedenle bir test yapmayı düşünüp düşünmediğini veya aşı olup olmadığını sormadığını” söyledi.

Çarşamba günü, Uluslararası Tenis Yazarları Derneği CNN‘ye yaptığı açıklamada bu olayı “derinden endişe verici” olarak nitelendirdi.

Grubun eş başkanı Simon Chambers, “Gazeteciler olarak yürürlükteki tüm Covid-19 kurallarına uymaya büyük özen gösteriyoruz ve tüm oyuncuların da aynısını yapmasını bekliyoruz” dedi.

Ayrıca, gazetecilerin bu yılki Australian Open turnuvası için Melbourne’e seyahat etmeleri için aşılarının tam olması gerektiği unutulmamalıdır.” diye ekledi.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!