Anasayfa » Valve, yeni bir Half-Life oyunu geliştiriyor
Oyun

Valve, yeni bir Half-Life oyunu geliştiriyor

Valve yeni bir Half-Life oyunu için kolları sıvadı. Şirketin Citadel kod adlı bir projeyi geliştirdiği öğrenildi.

Valve Half-Life serisine yeni bir oyun daha kazandırmayı planlıyor. Steam Deck için tüm çalışmalarını sürdüren şirket, yeni oyunu ile el konsoluna daha fazla oyuncu çekmeyi planlıyor. Hali hazırda çok popüler bir seri olan Half-Life ise bu konudaki en doğru seçim olabilir.

Citadel kod isimli bir proje geliştiren şirket, teknik olarak Half-Life 3′ü yapmıyor. Valve, daha farklı denemelerle markayı genişletmek için uğraşıyor.

Half-Life, strateji oyunu oluyor

YouTube üzerinden paylaşılan sızıntıya göre yeni Half-Life oyunu, tam anlamıyla FPS (birincil şahış nişancı) olmayacağını belli etti. Alyx ile VR dünyasına başarılı bir giriş yapan şirket, yeni denemelerle daha farklı profildeki oyuncuları da evrenine çekmeyi planlıyor.

Yapılan sızıntılara göre yeni Half-Life oyunu, gerçek zamanlı strateji tabanlı olacak. Şirket aynı zamanda Left 4 Dead serisindeki gibi eşli oynama imkanını da oyunculara sunmak istiyor. Birden fazla yapımın harmanına benzeyecek yeni oyun, dahil olduğu evrenle de adından söz ettirmek istiyor.

Half-Life 3‘ü bekleyen hayranları üzebilecek olan gelişme, genel evrene ilgi duyanları sevindirecek cinsten bir oyun olmayı hedeflemekte. Hiçbir şekilde seriye üçüncü oyunu kazandırmakla ilgilenmeyen Valve‘ın farklı denemelerle risk aldığını söylemek bizim için yanlış sayılmaz.

Şirket, seriyi farklı bir boyuta taşırken, yüksek bir risk alıp mevcut oyuncularını da kaybedebilir. Bakalım ilerleyen süreçte Citadel ile alakalı farklı bilgiler ortaya çıkacak mı, bunu bekleyip göreceğiz.