Anasayfa » Venedik Sokaklarında Karnaval Heyecanı
Yaşam

Venedik Sokaklarında Karnaval Heyecanı

Venedik-sokaklarinda-karnaval-heyecani

Venedik Sokaklarında Karnaval Heyacanı Başladı

İtalya’nın Venedik kentinde başlayan geleneksel Venedik Karnavalı, şehrin sokaklarını rengarenk etkinlikler ve şovlarla doldurmaya başladı. Maskeli Karnaval olarak da tanımlanan karnavalda herkes birbirinden ilginç ve renkli maskelerle Venedik sokaklarında eğlencenin tadını çıkarmaya başladı.

İtalya’nın Venedik kentinde, her yıl düzenlenen Venedik Karnavalı bu yıl 12 Şubat-1 Mart tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. Karnavalın bu yılki teması ise, “Geleceği Hatırla” olarak belirlendi.

Covid-19 pandemisi nedeniyle dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Venedik Karnavalı da daha küçük hazırlanan şovlar ve organizasyonlarla devam edecek. Birçok açılış gösteri ve şovları kısıtlamalar nedeniyle ya iptal edildi yada daha küçük programlar olarak hazırlandı. Yine de renkli görüntü ve şovlarla başlayan Venedik Karnavalı, büyük bir coşku ile başladı.

Venedik La Fenice Tiyatrosunun set yapımcısı Massimo Checchetto’nun sanat yönetmenliğinde hazırlanan karnavalda düzenlenecek olan etkinlikler ve şovlar, hem sokak gösterileri hem de sosyal medyada canlı yayınlanacak performanslardan oluşacak. Bu yıl hazırlanan etkinlik listesinde konserler, müzik performansları, çocuklar için kuklacılık, akrobasi ve palyaço gösterileri yer alıyor. Bu etkinlikler, “fat week (şişman hafta)” olarak adlandırılan 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Venedik Belediye Başkanı’ndan Açıklama

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnara covid-19 salgını nedeniyle etkinliklerin kısıtlı yer aldığı karnaval ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bu karnaval ile özellikle çocuklara bir umut mesajı göndermeyi çok istedik. Karnaval kapsamında etkinlikler ve yarışmalara ek olarak, şehrin farklı bölgelerinde de birçok gösteri olacak” dedi.

Venedik Karnavalı’nda İptal Edilen Bazı Etkinlikler

Covid-19 Salgını kapsamında kısıtlı gerçekleştirilen Venedik Karnavalı‘nın en geleneksel ve dikkat çeken bazı etkinlikleri, bu tedbirler kapsamında iptal edildi. Her yıl Pazar sabahı Büyük Kanal’da gerçekleştirilen su geçit töreni bu yıl yapılmayacak. Meleğin, Kartalın ve Aslan’ın uçuşu gösterileri de covid-19 kapsamında iptal edilen etkinlikler arasında yer aldı.

Yazar Hakkında

selin parlak

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!