Anasayfa » Victoria’s Secret Politikasını Değiştirme Kararı Aldı
Moda Yaşam

Victoria’s Secret Politikasını Değiştirme Kararı Aldı

victoria-secret-degisim-canları-basladi
victoria-secret-degisim-canları-basladi
Bundan birkaç yıl önce Victoria’s Secret için değişim çanları çalmaya başlamıştı aslında. Önce 2019 yılındaki defilenin iptali, ardından da geçtiğimiz Şubat ayında markanın CEO’su Martin Waters’ın açıklamaları, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının kanıtıydı. “Mükemmel kadın” kavramını empoze ettiğine dair sıklıkla eleştirilerin odak noktası haline gelirken Waters, “Dünya değişirken, bir cevap vermekte çok yavaştık. Kadınların istediklerine odaklanmak için erkeklerin istediği şey olmayı bırakmalıydık. Bunu çok daha önce yapmak zorunda olduğumuzu biliyorum, ancak bunu başarmak için gerekli araçlara sahip değildik.” sözleriyle Victoria’s Secret’ın politikasını değiştirmesinin zorunlu olduğunu da belirmişti.

Bundan birkaç yıl önce Victoria’s Secret için değişim çanları çalmaya başlamıştı aslında. Önce 2019 yılındaki defilenin iptali, ardından da geçtiğimiz Şubat ayında markanın CEO’su Martin Waters’ın açıklamaları, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının kanıtıydı. “Mükemmel kadın” kavramını empoze ettiğine dair sıklıkla eleştirilerin odak noktası haline gelirken Waters, “Dünya değişirken, bir cevap vermekte çok yavaştık. Kadınların istediklerine odaklanmak için erkeklerin istediği şey olmayı bırakmalıydık. Bunu çok daha önce yapmak zorunda olduğumuzu biliyorum, ancak bunu başarmak için gerekli araçlara sahip değildik.” sözleriyle Victoria’s Secret’ın politikasını değiştirmesinin zorunlu olduğunu da belirmişti.

Tüm bunların ardından geçtiğimiz hafta ise bu değişim kesinlik kazandı. Zira marka, yıllardır başrolünde yer alan meleklerinin yerine alanında başarılı kadınların olduğu yeni elçileriyle yoluna devam edeceğini duyurdu. “VS Collective” isimli girişim için bir araya gelen isimler ise şöyle; futbolcu Megan Rapinoe, model Paloma Elsesser, gazeteci ve Girl Gaze kurucusu Amanda de Cadenet, serbest kayak Dünya Şampiyonu Eileen Gu, oyuncu ve girişimci Priyanka Chopra Jonas, model ve aktivist Valentina Sampaio, model ve ruh sağlığı savunucusu Adut Akech. VS Collective’in merkezinde ise sosyal ve kültürel yollar aracılığıyla yeni ortak programlara imza atmak, koleksiyonlar oluşturmak, ilham verici içeriklere yer vermek ve kadınlar için hayati önem taşıyan amaçlar için destek toplamak olacak.

Kaynak:vogue

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!