Anasayfa » Yerli Otomobil Togg ABD’ye açılıyor
Otomobil Teknoloji

Yerli Otomobil Togg ABD’ye açılıyor

Türk yerli aracı TOGG, ABD'nin Las Vegas kentindeki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda sergilenmeye başladı.

Türk yerli aracı TOGG, ABD‘nin Las Vegas kentindeki Tüketici Elektroniği Fuarı‘nda sergilenmeye başladı. TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, TOGG sedanını İngilizce yaptığı sunumla dünyaya tanıttı.

57 Ocak’ta ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES’e vizyon arabasıyla katılan Togg, düzenlenen basın toplantısında yeni özelliklerini duyurdu ve otomotiv dünya çapında bir izleyici kitlesine lanse edildi.

“Kendimizi bir teknoloji şirketi olarak tanımlıyoruz.”

Basın toplantısında konuşan TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş, TOGG’un klasik bir otomobil şirketinin ürettiği klasik bir otomobil olmadığını belirterek, “Kendimizi bir teknoloji şirket olarak tanımlıyoruz. O nedenle teknolojideki en son yeniliklerin ve ilklerin buluşma noktası olan CES’teyiz” dedi.

Otomotiv sektörünün hızla bir mobilite ekosistemine dönüştüğünü söyleyen Karakaş, “Mobilde yaşanan deneyim değişimi, günümüz otomobillerinde yaşanan kullanıcı beklentilerindeki değişimle artık örtüşüyor. Yakın gelecekte çevik, yenilikçi, işbirlikçi, kullanıcı odaklı kuruluşlar daha başarılı olacak. Bu alandaki yarış daha yeni başladı. ve biz bu yarışın içindeyiz. Ayrıca bu dünyaya doğduğumuz için avantajlıyız” dedi.

Fiyatlar merak konusu

Otomobilin teknolojik özelliklerinin yanı sıra daha çok merak edilen sorulardan biri de Togg’un ne kadara satacağı. Otomotivin fiyatıyla ilgili henüz resmi bir sayı açıklanmadı amaGürcan Karakaş, fiyat toplantısında sorulan bir soruyu şöyle yanıtladı: “

Rekabetçi olabileceğimizi düşünüyoruz. Biz yola çıktığımız andan itibaren 2023’te pazara girdiğimizde ülkemizde en fazla satılan C segment SUV’ların elektrikli araç olmayacağını düşündüğümüzden dolayı içten yanmalı araçlardan pazar payı almamız gerektiğini bilerek her şeyi planladık.”

Aracın ortalama fiyatının “bugünkü koşullara göre 600 bin TL civarında olabileceğine” yönelik iddalar basında yer aldı.

Otomotivin ilk görüntüleri şimdiden sosyal medyada yerini aldı

TOGG, ilk modelini SUV olarak duyurmasının ardından sedan için harekete geçti. İlk görüntüler sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş’ın kamuoyuyla paylaştığı bilgiye göre Temmuz 2022 sonunda Togg otomotivinin deneme üretimlerine başlanacak. 2022 sonunda da ilk seri üretim aracı kullanıma hazır halde tüketiciye sunulacak.

Heyecanlı bekleyiş 7/24 canlı şekilde yayınlanıyor

Togg Gemlik’deki Tesis görüntülerini #HeyeCanlı hashtag’iyle canlı olarak kesintisiz bir şekilde şirketin YouTube resmi kanalında yayınlanmakta. Canlı yayını günün her saati buradan izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

İnci Güleç

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!