Anasayfa » 3 Usta İsim, Dogecoin Tahminlerini Açıkladı: Sınır Yok!
Kripto Para

3 Usta İsim, Dogecoin Tahminlerini Açıkladı: Sınır Yok!

doge-bit-coin-ethereum

Dogecoin, “meme” bir kripto para birimi olarak başladığı serüvenine, piyasa en büyük coinler arasında 8. sırada buldu. Peki ya Ethereum gibi altcoin piyasasının zirvesine ulaşabilir mi? Skilling CEO’su Michael Kamerman, bunu yapabilmesi için DOGE’nin sahip olduğu 2 gücü açıkladı. Ayrıca, Money Under 30’un kurucusu David Weliver, BTC ve ETH’nin yanında DOGE’nin farklı bir konumunun olduğunu belirtti. Analist Akash Girimath’ta DOGE teknik analizlerini sundu.

Dogecoin bu yıl neden çıkış yaptı?

Skilling CEO’su Michael Kamerman, Geçenlerdeki bir röportajında bu yıl neden çıkış yaptığını anlattı. Kamerman, DOGE için şu ifadeleri kullandı:

Dogecoin kendisini diğer kripto para birimlerinden yalnızca enflasyonist olduğu için ayırdı, yani dolaşımdaki kripto para sayısında bir sınır yok. Bu da, kripto paralar üzerindeki sınırı kaldırarak madenciliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kamerman’ın altını çizdiği bu durumlar, oldukça ucuz fiyata sahip olan DOGE’ye daha fazla yatırımcı çekmede inaktif bir rol oynadı. Kamerman şunları da ilave etti:

Ancak, Dogecoin’in popülaritesinin arkasındaki ana itici güç, Elon Musk gibi yüksek profilli iş insanlarının desteğiyle birlikte sosyal medya topluluklarıdır. Aslında parodi para birimi olarak piyasaya sürülen Dogecoin’e ilginin yeniden canlanması, dalgalı fiyatı nedeniyle yatırımcılar için çekici görünebilir, ancak DOGE’nin gerçek bir değere sahip olması için ölçeklenebilirlik ve güvenlik sorunlarının ele alınması gerekiyor.

Kamerman’ın ifade ettiği ve Dogecoin (DOGE)’in yoksun olduğu bu özelliklere rağmen, 2021’in ilk yarısı boyunca Dogecoin fiyatı inanılmaz yükselişler ve düşüşlerle enteresan bir yıl geçirdi. Coinmarketcap verilerine göre Dogecoin 8 Mayıs 2021’de 0.7376 dolar ile yılın tavan seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, 3 Eylül itibariyle Dogecoin’in değeri, 0.300 dolar olan Mayıs ayındaki zirvesinden önemli ölçüde düşük. Analistçiler, Dogecoin’in Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerinin zirvesine ulaşabileceğinden pekte umutlu değil. Money Under 30’un kurucusu David Weliver, geçtiğimiz günlerde Dogecoin için şunları söyledi:

Herkes Dogecoin hakkında spekülasyon yapmayı sever, ancak Dogecoin’in gerçek kripto para birimlerinin bir parodisi olduğunu hatırlamak önemlidir. Bitcoin’den farklı olarak Dogecoin’in sabit sınırı yoktur. Sınırsız Dogecoin oluşturulabilir.

DOGE teknik analiz

Bitcoin veya Ethereum ile karşılaştırılması bir yana, DOGE boğaları hiçbir yerde görünmüyor ve bu da düşüşle sonuçlandı. Bununla beraber, geri çekilme, meme kripto para birimini olası bir yükselişi tetikleyecek kritik bir destek alanına çekti. Güncel analizleriyle, kripto uzmanı Akash Girimath’ın teknik yorumlar boğa yanlısıydı…

Analiste göre Dogecoin fiyatı patlayıcı bir yükselişe hazırlanıyor

Dogecoin fiyatı, 16 Ağustos’un en yüksek seviyesi olan 0.352 dolardan sonra yaklaşık %25 düştü. Bu düşüş, DOGE’yi 0.262 ile 0.281 dolar arasında değişen bir talep bölgesine çıkarttı. Bu geri çekilme, Dogecoin fiyatını şu anda bulunduğu yere %12 kadar iten satın alma baskısında ani bir artışla karşılandı. İleriye dönük olarak, analiste göre yatırımcılar, Dogecoin’in 0.328 dolarlık direnç seviyesiyle karşılaşana kadar yükselişine devam etmesini bekleyebilirler. Bu kritik bariyerin üzerinde belirleyici bir kapanış, 0.40 dolara giden yolu açacaktır. Ancak bazı durumlarda yükseliş 0.368 dolar direnç seviyesinde durabilir. 0.40 dolara yükseliş, mevcut konumdan %35’lik bir tırmanışı temsil etmektedir.

Usta İsim, Dogecoin Tahminlerini Açıkladı:

Alıcılar Dogecoin fiyatını 0.262 dolardan 0.281 dolara uzanan talep seviyesinin üzerinde tutamazlarsa, bu zayıf bir satın alma baskısı ve artan bir satıcı faaliyeti doğrucaktır. Böyle bir hareket yükselişi tetikleyebilir. Bununla birlikte, 0.240 doların altında kesin bir kapanış, yükseliş tezini geçersiz sayacaktır ve çöküş devam ederse, analiste göre DOGE fiyatından 0.230 dolar beklenebilir. (yatırım tavsiyesi değildir)

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!