Anasayfa » Analist, DOGE’yi Dump’layan 4 Nedeni ve Sıradakini Açıkladı!
Kripto Para

Analist, DOGE’yi Dump’layan 4 Nedeni ve Sıradakini Açıkladı!

doge-coin-yukselis-siradaki-ne-var

Dogecoin (DOGE) fiyatı, kripto para birimlerindeki satışların hız kazanmasıyla geçtiğimiz günlerde inişler yaşadı. En popüler meme-coin’i, 1 hafta içinde gördüğü tavan olan 0.31 dolardan çekilmiş durumda ve 0.2548 dolardan el değiştiriyor.

Kripto para birimleri etkileyen satış dalgası Dogecoin’i (DOGE) de vurdu

Bitcoin, bu haftanın en yüksek seviyesi olan 52.000 doların oldukça altında olan yaklaşık 46.000 dolara kadar geriledi.

Usta İsim: Dogecoin'i Bu Seviyelerde Görürseniz Şaşırmayın!

Benzer şekilde, Ethereum 4.000 dolardan şu anki 3.445 dolara düşerken Cardano yüzde 7’den fazla düşüşle 2.5 dolara indi. Kripto para birimi gözlemcileri hala devam eden satışların nedenlerini çözmeye çalışıyor. Peki, satışı tetikleyen olaylar nelerdi? Analist Chrispus Nyaga açıkladı.

İşte satışların ardındaki dört neden

İlk olarak, bazıları, kripto para birimlerinin son birkaç hafta içinde iki katından fazla yükceleceğini göz önünde bulundurarak, satışların çoğunlukla kâr elde etme sebepleriyle olduğunu inanıyorlar. Gerçekten de, mevcut satıştan önce Dogecoin, Temmuz ayındaki taban seviyeden yüzde 117’den fazla arttı.

İkinci olarak analistler, popüler “haber satma” konseptinin kripto para birimlerini tetiklediğine inanıyor. Bu haftaki en büyük gelişme konu, El Salvador hükümetinin 20 milyon dolardan fazla Bitcoin satın alması oldu. Bu nedenle, çoğu trader, hükümetin bir sonraki hamlesini beklemeye geçtiği. Üçüncüsü, Dogecoin fiyatı, SEC’nin Coinbase’i dijital kredi ürünü piyasa sürmesi sebebiyle dava etmekle tehdit etmesinden sonra da indi. SEC ayrıca, şirkete mahkeme celbi gönderdi.

Dördüncü olarak, yeniden yükselen ABD dolarının da Dogecoin fiyatını önemli ölçüde indirdiğine inanılıyor. ABD doları endeksi, yüzde 0,40’tan fazla artmasından hemen ardından, Çarşamba günü yüzde 0,20’den fazla arttı. Bu büyüme, hisse senetleri ve emtialar gibi diğer varlıkları da aşağı itti.

Dogecoin fiyat analizi: neler olucak

Kripto analisti Chrispus Nyaga’ya göre günlük grafik, Dogecoin fiyatının bu satıştan önce bile büyük bir erime riski altında olduğunu gösteriyor. Coin, boyun çizgisi 0.2635 dolar olan çift tepeli bir desen oldu. Salı günü bu boyun çizgisinin altına indi ve 7 Ağustos’tan bu yana taban seviyeyi gördü.

Bu sebeplerden dolayı, analist, yatırımcıların bir sonraki kilit desteği 0.200 dolardan hedefledikçe coin’in düşüş eğilimini sürdüreceğinden şüphelendiğini söyledi. 0,30 doların üzerindeki bir hareket, yükseliş görünümünü 0 olarak görecektir.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!