Anasayfa » Analistten Bitcoin Açıklaması : Nihayet Bitti!
Kripto Para

Analistten Bitcoin Açıklaması : Nihayet Bitti!

bitcoin-analist

Balinalar, nihayet alım yapmaya başladı!

Clemente, 1.000 BTC’den fazla tutan Bitcoin balinalarının uzun süren satış ardından nihayet bakiyelerini artırmaya başladığını söyledi. Analist, “Balinalar Eylül ayından beri dağıtım yapıyorlardı, ancak görünüşe göre bu hafta sonunda varlıklarını artırıyorlar. Önümüzdeki haftalarda devam edebilecek çok ilginç bir trend.” ifadelerini kullandı.

Clemente, piyasadaki daha büyük yatırımcıların Bitcoin’in işlem hacmine hakim olduğunu ve 2020’den bu zamana kadar eğilimin ivme kazandığının üstünde durdu. Analiste göre, büyük işlemler hacme yön veriyor. Bu, bir yıldan fazla bir süredir büyüyen bir trend halinde. 2020’den beri büyük yatırımcılar göz önünde ve transfer hacmindeki payları daha da artıyor.

Analist, Coinbase’deki devasa yatırımcılarının Bitcoin fiyatını desteklediklerinin üzerinde duruyor. Clemente’e göre, bu varlıkların BTC için güçlü makro destek görevi gören 30 bin dolar seviyesini koruma payı üzerinde Uzman, ”Bitcoin 40 bin dolarlık desteğin altına düştükten sonra, şimdi ağır bir direnç seviyesi olarak 40 bin dolar ile karşı karşıya. 30 bin dolar destek seviyesi temel destek olarak ön planda görünüyor. Bitcoin 33 bin doların hemen altındaki yerel en düşük seviyelere ulaştığında, Coinbase’den oldukça yoğun bir alım geldi.”

JPMorgan, Bitcoin tahminini güncelledi

JPMorgan, Bitcoin (BTC)’in uzun vadede ulaşacağı fiyat konusundaki düşüncesini değiştirdi. JPMorgan 2021’de fiyat tahminini yaklaşık 150 bin dolar olarak açıklarken, piyasadaki bu düşüş trendi nedeniyle tahminini aşağıya çekti. Şimdiki JPMorgan’ın beklediği fiyat 38 bin dolar. JPMorgan, son piyasa hareketlerinde herhangi bir kapitülasyon belirtisi bulamadığından, piyasanın daha da düşebileceğine inanıyor. JPMorgan bir notta şunları söyledi:

Bitcoin/altın volatilite oranının yıl sonunda 2 katına düşeceğine dair önceki tahminimiz gerçekçi görünmüyor. 4x civarında bir volatilite oranına dayanan Bitcoin için makul değerimiz 150 bin doların 1/4’ü yani 38 bin dolar olacaktır.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!