Anasayfa » Avrupa Birliği, Bitcoin’i (BTC) Yasaklama Kararı Alabilir!
Kripto Para

Avrupa Birliği, Bitcoin’i (BTC) Yasaklama Kararı Alabilir!

avrupa-birligi-bitcoin

Bitcoin ve kripto paralar devletlerin düzenlemek istediği Bitcoin, birçok kurum ve kuruluşa karşı olduğu gözle görülür.

Son zamanlarda kendilerini çevre dostu diye tanımlayan insanlara göre Bitcoin doğaya çok büyük zararlar veriyor olabilir. Bu konunun üzerine gitmeye başlan Avrupa Birliği ise Kasım ayından beri Bitcoin‘i yasaklama kararını tartışmaya devam ediyor.

Bu sebeplerden dolayı 10 Kasım tarihinde yavaşça değer kaybetmeye başlayan kripto para, kendine gelmeye çalıştığı bu dönemlerde tekrardan Avrupa Birliği ve ABD sebebiyle yeniden değer kaybedecek gibi düşünülmekte.

Alman sitesi Netzpolitik, 2021 yılının Kasım ayından İsveçli bazı politikacıların AB yetkilileriyle yaptığı konuşmaları haberleştirmişti.

BTC‘yi Avrupa Birliği sınırları içerisinde tamamen yasaklamak isteyen AB üyelerinin ise kimlikleri açıklanmamıştı.

Tartışmada yasaklama isteyen üyelerin kimlikleri açıklanmamış olsa da, İsveç Savunma Araştırma Komisyonu toplantıda yapılan konuşmaları açıkladı:

“EĞER ETHEREUM PROOF OF STAKE SİSTEMİNE GEÇEBİLİYORSA, KANUNEN BUNU BİTCOİN’DEN DE TALEP EDEBİLİRİZ. BÖYLECE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLAN DİĞER COİN’LERİ DE KORUMUŞ OLURUZ. BİTCOİN TOPLULUĞUNUN KORUNMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM.”

“VERİMERKEZLERİNİ SOĞUTMAK İÇİN KULLANILAN YAKITLAR YASAKLANMIŞTIR. ÇEVREYE VERDİKLERİ ZARARDAN ÖTÜRÜ BU TÜR ÜRETİM METOTLARI DA YASAKTIR. BİTCOİN, SOLANA’NIN SUNMADIĞI HANGİ ÖZELLİKLERİ SUNUYOR Kİ?”

“KRİPTO PARALARIN POW OLMADAN ÇALIŞABİLDİĞİNİ KANITLARSAK, BİTCOİN’İN DE ÇALIŞABİLDİĞİNİ GÖSTERMİŞ OLURUZ”

Birçok yanlış ifadenin bulunduğu konuşma, AB üyelerinin ve devlet yetkililerinin kripto sektörüne ne kadar uzak olduğunu gözler önüne seriyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!