Anasayfa » Binance, servet harcadı Bitcoin yükseldi!
Kripto Para

Binance, servet harcadı Bitcoin yükseldi!

binance-bitcoin
Kripto para piyasasında yaşanan büyük çöküşün ardından Binance bir servet harcadı ve yüklü miktarda Bitcoin satın aldı.

Kripto para piyasası son zamanlarda oldukça bunalımlı bir dönem geçiriyor. Geçen sene 64 bin dolar seviyesiyle rekor kıran BTC, bir düşüş yaşadıktan sonra tarihi zirvesini yaparak 69 bin dolar seviyesine yükselmişti.

Dün itibariyle 17 bin 622 dolar seviyesine kadar geriledi. Yatırımcılar oldukça endişelendiren bu süreçte bir nebze olsa rahatlatan bir açıklama geldi. Binance, 101 bin 266 adet Bitcoin aldı (2 milyar dolar). Yani şirket, mevcut yatırımları ve onların getirileri dışında elinde kalan neredeyse tüm parayı bitcoin’e yatırmış oldu.

Binance BTC almadan önce
Binance BTC aldıktan sonra

Şirketin 2 milyar dolara yakın bir para ile bitcoin alması şimdilik olumlu sonuç veriyor gibi gözüküyor.

Bunun hem şirket hem de CEO’su Changpeng Zhao için çok kritik ve büyük bir adım olduğunu belirtelim. Zira Zhao’nun servetinin 10 milyar dolara kadar düştüğünü 86 milyar dolar kaybettiği ortaya çıktı.

Kripto çöküşü değil, küresel enflasyon ve krizler (çip, kablo, tedarik benzeri) sebepleriyle dünyanın en zengin adamları de bu sene içersin de yüz milyarlarca dolar kaybetti. Dahası BTC, ETH, DOGE ve SHIB ile adını sıkça gündeme getiren Elon Musk’ın serveti de son 6 ay içerisinde 73 milyar dolar azaldı.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstangram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!