Anasayfa » Bir ödeme devine daha kripto para ödeme seçeneği geliyor
Kripto Para

Bir ödeme devine daha kripto para ödeme seçeneği geliyor

bitcoin-odeme-opennode
Stripe Bitcoin ödeme desteğini yeniden başlattı. Ödeme devi, artık işletmelerin bakiyelerini Bitcoin’e dönüştürmelerini sağlayacak.

Ödeme şirketi Stripe, müşterilerinin Bitcoin ödemelerini uygulama aracılığıyla alması için OpenNode ile anlaştı. Bitcoin ödeme altyapısı platformu olan OpenNode, Stripe müşterilerine cüzdanlarını Bitcoin’e çevirme imkanı sağlayacak.

Kripto para ödeme hizmeti, kullanıcılara önümüzdeki birkaç hafta içinde açılması hedeflenen Stripe uygulamasının bir parçası olacak. Uygulama üzerinden Bitcoin ile ödeme alınabilecek veya cüzdanın bir kısmı Bitcoin’e çevirilebilcek.

Stripe Bitcoin alışverişini yaklaşık dört yıl önce başlatarak erken adım atan ilk firmalardan biriydi. Ancak “yavaş işlem süreleri, artan ücretler ve müşterilerin ilgisiz olduğunu” iddia ederek kripto para üzerindeki desteğini oldukça uzun bir süre askıya aldı.

Ama Stripe; Twitter kurucusu Jack Dorsey’in şirketi Block, PayPal ve Checkout.com gibi rakiplerinin kripto para sıcak bakmalarının ardından kriptoya geçiş sürecini yeniden ele aldı. Ödeme devi, geçtiğimiz yıl kripto ekibini oldukça büyüttü ve Mart ayında, kripto borsaları FTX ve Blockchain.com’a para gönderme hizmetini başlattı.

Stripe ile yaptığı ortaklık sonrasında adını duyuran OpenNode, Bitcoin ödeme altyapısı için önemli bir boşluğu kapatıyor. ABD’li girişim, Bitcoin işlemlerini daha hızlı ve daha düşük maaliyetli hale getirmek için Bitcoin Lightning Network’ü kullanıyor.

TerraUSD ve Luna, geçtiğimiz hafta bir şok etkisi yarattı düştü. Birkaç hafta içerisinde kripto para borsasında yaklaşık 1 trilyon dolar eridi. Ama son Bitcoin desteğinin bazı şeyleri yoluna koyabileceği düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstangram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!