Anasayfa » Bitcoin (BTC) Fiyatı Fırlayabilir! Sadece Günler Kaldı!
Kripto Para

Bitcoin (BTC) Fiyatı Fırlayabilir! Sadece Günler Kaldı!

bitcoin-fiyatı-patlama-yapabilir-yakında

Çinin uyguladığı yasaklardan sonra şimdi gözler Amerikanın ne yapacağında. Önümüzde 5 farklı Bitcoin ETF başvurusu var ve 13 gün sonra SEC bunlarla alakalı kararını açıklayacak.

Bitcoin ETF Kararına 22 Gün Kaldı

SEC’in önünde oldukça Bitcoin ETF başvurusu var ve bu başvuruların 5’i için kararını 10 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde karar alıncak. Birçok analist herhangi bir Bitcoin (BTCETF onayının bitcoinde bir patlama yapabilceğine inanmakta.

ProShares yaptığı ETF başvurusu için 18 Ekim tarihinde açıklanacak. SEC’in önünde karar bekleyen Bitcoin ETF’lerinin başında bu var ve karar günler sonra söylenecek.

  • Invesco Bitcoin Strategy ETF

Neredeyse 100 yıllık bir firma var SEC’in 19 Ekim tarihinde bu ETF başvurusu için karar açıklamaları lazım.

  • VanEck Bitcoin Strategy ETF

Yıllardır kripto odaklı ETF başvuruları yapan yatırım şirketi 25 Ekim tarihinde onay almayı ümitleniyor.

  • Valkyrie Bitcoin Strategy ETF

24 Nisan tarihinde yapılan başvuru New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) borsasında bir Bitcoin ETF’si amaçlıyor. SEC en geç 240 gün içinde bu başvuruyla alakalı kararını vermek zorunda kalan süresi daralıyor Aralık tarihine erteleme yapılmazsa onay veya ret açıklamasını 25 Ekim tarihinde kararlaştırılıcak.

  • Galaxy Bitcoin Strategy ETF

Bu başvuruyla alakalı kararın ise 1 Kasım tarihinde açıklanması gerekiyor.

Önümüzde karar bekleyen 5 dosya var eğer SEC bu karar tarihinde de bir gecikme yaparsa onay için 2022 yılınına kadar sarkabilir.

Bitcoin (BTC) ETF Neden Önemli?

Dünya üzerinde resmileşmiş çok fazla kripto odaklı ETF ve ETP bulunuyor. Önemli olan ABD borsalarında direkt olarak listelenecek bir Bitcoin (BTC) ETF’sinin onaylanmasıdır. Bu durumda kurumsal yatırımcılar NYSE gibi borsalar üzerinden çok kolay biçimde Bitcoin’e yatırım yapabilecek ve yeni bir çağ başlayacaktır.

Kurumsal yatırımcıların yoğun ilgi göstermesi beklenen bu ETF’ler kripto paraların ana akım tarafından kabulünü de artıracak.

SEC daha önce yapılan başvuruları kolayca red etmişti. Ancak bu yıl sürekli olarak “karar için ertelemeler” yapmaya başladı. Elbette bunun bir sınırı var, başvuru tarihinden itibaren 240 gün içersinde SEC net kararını açıklamalı. Hangi ETF’nin onaylandığı fark etmeksizin olası bir olumlu haber önemli bir FOMO oluşturacaktır.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!