Anasayfa » Bitcoin Teknik Analiz!
Kripto Para

Bitcoin Teknik Analiz!

bitcoin-direnc-destek-analiz

Rusya ve Ukrayna savaşın etkilerinin devam ettiği Bitcoin (BTC) ve dünya piyasalarında volatil hareketlerle oldukça yoğun bir hafta geçirmekteyiz.

Haftanın girişinde hızlı bir ivmeyle %20’ye yakın yükseliş Bitcoin (BTC) ve kripto paralar piyasasında, hafta bitişine geldikçe bu kazanımların büyük bir kısmı geri verildi. 45.600-46.500 direncini son iki haftalık süreçte iki kere test etmesine rağmen kırılımını gerçekleştiremeyen olan Bitcoin (BTC) gerilemeye devam ediyor.

37.300-39.750 dolar konumlarında desteğine tutunmaya çalışırken, bu destek eğer kırılırsa 29.800 dolar bölgelerine kadar düşüş trendi yaşanabilir. Bu zamanda içerisinde 35.000 dolar seviyelerinde oluşturduğu ara destek seviyesi de ele alınılabilir.

Ama hafta başında başlayan yükselişlerden sonra gerçekleşen gelgitlerin haftayı bitirmeden sonlanması halinde, yukarı yönlü bir ivme kazanılması, yeni bir yüksek dip oluşumuna sebep olursa, 45.600-46.500 dolar bölgesindeki ara direnç tekrardan test edilebilir. Bu ara direnci eğer kırılırsa 50.600-53.000 dolar bölgesindeki majör dirence kadar yükseliş trendini devam ettirebilir.

FED faiz kararları duyurmasından önce son haftaya girdiğimizi ve bu kararların daha öncesinde fiyatlanabileceği ihtimalini de söylemekte fayda var.

( yatırım tavsiyesi değildir)

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!