Anasayfa » Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor: 20.000 Doların Altına Düştü!
Kripto Para

Bitcoin Düşmeye Devam Ediyor: 20.000 Doların Altına Düştü!

bitcoin-analiz-sd
Bitcoin, bütün kripto para borsacılarını endişelendirerek 20.000 doların altına düştü. Bitcoin, haberi hazırladığımız sıralarda 18.000 seviyesinin altına kadar indi.

Bitcoin’in bu keskin düşüşünün nedeni tam olarak bilinmese de ABD’deki enflasyon ve Celcius Network ağına yapılan saldırı. Celcius, kripto para piyasasının en büyük kredi sağlayıcısı. Yapılan saldırı, kripto para birimlerine %50 değer kaybettirdi ve bunun etkileri hala devam ediyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Fed tarafından açıklanan yeni faiz artırımının da Bitcoin’in bu sert düşüşünde etkili olabileceği düşünülüyor.

En büyük sebeplerden biri kripto paraya olan güvenin azalması da olabilir. Bu hızla düşerse Bitcoin 10.000 dolar seviyesine kadar gerileyebilir.

BITCOIN’DE DÜŞÜŞ SÜRECEK Mİ?

Kripto para analiz sitesi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin ile ilgili çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.  

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ju, Coinbase’den Bitfinex’e 15 bin Bitcoin girişi olduğunu kaydederken, kripto hedge fonlarının uzun pozisyonlar için teminatları doldurduğunu söyledi. 

Ju, market yapıcıların müşterilerinin satış emirlerini yerine getirmek için likidite doldurduğunu söyledi. Ju, her ihtimalle Bitcoin’in kısa vadede düşüş sinyali verdiğini belirtti. 

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstangram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!