Anasayfa » Bitcoin ile takip edilmesi gereken altcoinler!!
Kripto Para

Bitcoin ile takip edilmesi gereken altcoinler!!

hareketlenen-alt-coinler

 Analist Rakesh Upadhyay, bu hafta takip edilmesi gereken 4 altcoin için teknik analiz ve fiyat değerlendirmeleri yaptı.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) fiyatı şu anda 2,97 ile 2,47 dolar arasında konsoli durumda. Fiyat 26 Ağustos’ta 2,47 dolardaki kırılım seviyesine düştü, ancak 27 Ağustos’taki keskin düzelmeler boğaların bu seviyeyi desteğe çevirdiği gözlemleniyor.

Gelmiş geçmiş en yüksek seviyesine yakın seviyede konsolidasyon, trader’lar düşüşlerde alım yapmaya devam ettiği için olumlu bir işaret. Her iki hareketli ortalama (MA) yükseliyor ve göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine yakın. Her şey yolun yukarıya doğru olduğunu gösteriyor.

Alıcılar fiyatı psikolojik bariyer olan 3 doların üzerinde tutar ve orada kapanış elde ederse, ADA/USDT paritesi yükseliş trendine devam edebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 3,50 dolarda.

Bunların aksine fiyat 3 dolar civarındaki direnç bölgesinden aşağı düşerse eğer, koridor içinde hareketi bir süre daha devam ettirecektir. 2,47 doların altında gelecek bir kırılım ve günlük kapanış yükseliş ivmesinin zayıfladığını gösterecektir.

Terra (LUNA)

Terra protokolünün LUNA tokeni güçlü yükseliş trendinde. Birkaç günlük konsolidasyondan sonra fiyat, 27 Ağustos’ta 20 günlük üstel devamlı ortalamadan (EMA) (26,95 dolar) düzeldi ve piyasa duyarlılığının pozitif olduğunu kanıtladı.

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Yukarı yöndeki ilk hedef 43 dolarda ve bu seviye aşılırsa LUNA/USDT paritesi 50 dolara kadar yükselebilir.

Son iki günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların genel direnci agresif bir şekilde savunduklarını ortaya koyuyor. Ayılar fiyatı 32 doların altına çekerse, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir.

20-EMA, boğaların savunması gereken önemli bir seviye. Buradan gelecek güçlü bir sıçrama, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını, ancak 20 günlük EMA’nın altında bir kırılım, yükseliş ivmesinin zayıfladığını gösterecektir.

VeChain (VET)

VeChain (VET) fiyatı 21 Temmuz’da 0,05 dolarda gördüğü en düşük seviyesinden sert düzelme yaşadı ve bir flama modeli oluşturdu. Fiyat bu çizgilerin altına ve üstüne doğru kırılınca model tamamlanacaktır.

20 günlük EMA (0,11 dolar) yataya geçti ve RSI orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep arasında eşitlik olduğunu gösteriyor. Flamanın direnç çizgisinin üzerinde bir kırılım ve o bölgede gelecek kapanış, yukarı hareketin yeniden başlamasına işaret edecek.

Yukarı yöndeki ilk hedef 0,16 dolarda. Bu seviye aşılırsa VET/USDT paritesi 0,19 dolara yükselebilir.

Ama, fiyat flamanın destek çizgisinin altına düşerse, yükseliş görünümü bitecektir. Parite daha sonra 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (0,09 dolar) düşebilir.

Tezos (XTZ)

Tezos (XTZ) fiyatı 4,47 dolarda yer alan direnç çizgisini kırarak çanak formasyonunu tamamladı. Grafiğe göre modelin hedefi 6,85 dolarda hesaplanıyor.

Genellikle fiyat, önemli bir direnci kırdıktan sonra kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda XTZ/USDT paritesi 4,47 dolara düşüş görebilir. Boğalar bu seviyeyi desteğe çevirirse, yeni bir yükseliş trendi başlayacaktır.

Yukarı yönelen 20 günlük EMA (4,39 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, alıcılara kar sağlıyor.

Fiyat mevcut seviyeden düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, arzın talebi aştığı ortaya çıkacak. Bu durumda birkaç agresif boğa tuzağa düşebilir ve 50 günlük SMA (3,37 dolar) seviyesine düşüş olabilir.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!