Anasayfa » Bitcoin madenciliğinde büyük kayıp!
Kripto Para

Bitcoin madenciliğinde büyük kayıp!

bitcoin-madenciligi
Kripto piyasasının çöküşünün ardından ABD’li üç büyük Bitcoin madencisi 1 milyar dolardan fazla kayıp bildirdi.

Bitcoin madencileri 1,4 milyar dolar kayıp bildirdi

Bloombergin rapora göre, ABD’nin en büyük üç madencilik firmasının finansal raporları hiçte iyi değil. Core ScientificMarathon Digital Holdings ve Riot Blockchain isimli şirketlerin toplamda 1,4 milyar dolar Bitcoin madenciliğinden kayıp yaşadığı bildirdi.

Bu üç madencilik firmasının içinde en çok zarara uğrayan 862 milyon dolar ile Core Scientific oldu. Ardından 366 milyon dolar kayıpla Riot Blockchain ve 192 milyon dolar ile Marathon Digital Holdings yer aldı. Şirketlerin bu kadar yüksek miktarlarda zarar etmesi ise Bitcoin yatırımcılarını düşündürüyor.

Şirket borçlarını ödemek isteyen firmalar, maliyetleri karşılamak için ürettiklerinden daha fazla Bitcoin sattı. Arcane Crypto analisti Jaranc Mellerud’a göre 3900 Bitcoin üreten firmalar, 14 bin 600 adet kripto para sattı.

Bunun yanında bazı şirketlerin ek kredilere başvurusuda yaptı. Örneğin Core Scientific, elindeki kripto paraların yüzde 80’inden fazlasını sattı ve aynı zamanda risk sermayesi şirketinden 100 milyon dolarlık hisse senedi aldı.

Bitcoin madencilerini bu denli büyük etkileyen bu durum kripto paralara ve piyasaya olan güveni büyük derecede azalttı ve yatırımların daha fazla korku bölgesine girmesine neden oldu. Büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, geçen çeyrekte 1 milyar dolardan daha fazla zarar ettiğini açıkladı. Durum böyle olunca kripto para piyasası için önümüzdeki yakın gelecekte iyi şeyler söylemek pekte mümkün değil.

Son dakika gelişmelerden ve en güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizi İnstagram ve Telegram‘da takip edin!

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!