Anasayfa » Bitcoin madenciliğine 15 yıl hapis cezası
Kripto Para

Bitcoin madenciliğine 15 yıl hapis cezası

bitcoin-madenciligi-ceza-12

Çalıştığı iş yerinde Bitcoin madenciliği yapan bir çalışan, 15 yıl hapis cezasıyla karşılaştı. Ofiste gizli bir yere tam 46 BTC madenciliği donanımı yerleştirmiş. Ve şimdi birden fazla suçla yargılanıyor. Kamu yolsuzluğu, büyük hırsızlık, bilgisayara izinsiz giriş ve resmi görevi kötüye kullanma.

Ofiste Bitcoin madenciliğine 15 yıl hapis cezası şoku

New York’ta bir IT müdürü olan Christopher Naples , iş yerinde Bitcoin madenciliği yaptığı için 15 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor. Naples, New York’un Riverhead bölgesindeki Suffolk İlçe Merkezi’nde 46 madencilik makinesi gizlemiş. İncelemelere göre, bu makineler 10’u Şubat’tan bu yana çalışıyor ve 6,000 dolardan fazla enerji tüketti. Daha 36 makine daha olduğu göz önüne alındığında enerji tüketimi epeyce fazla.

Bölge savcısı Timothy D. Sini konu hakkında şunları söyledi:

“Sadece vatandaşların binlerce dolarlık vergileri gitmedi burada. Bu işlemler aynı zamanda ilçenin altyapısını da tehlikeye attı.”

Söz konusu merkezin çalışanları aynı zamanda düşük voltaj ve yavaş internetten de şikayet ediyordu. Çünkü söz konusu kaçak Bitcoin madenciliği ofisin ortak ağına bağlanmıştı.

Bundan öncede benzer bir olay yaşanmıştı.

ABD’de bir Fed çalışanı da kurumun sunucusu üzerinden kripto para madenciliği yapmıştı. Nicholas Berthaume isimli çalışana 5,000 dolar para cezası verilmiş ve 12 ayı da deneme süresinde geçirmişti.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!