Anasayfa » Bitcoin onayı olmadan altcoin büyümesi bir tuzak olabilir!
Kripto Para

Bitcoin onayı olmadan altcoin büyümesi bir tuzak olabilir!

bitcoin-izin-olmadan-yukselen-1

kripto piyasasının toplam kapitalizasyonu bu sabah 2,1 trilyon doları aştı.

İilk kripto para biriminin ardından altcoinlerin dibe vurduğu kısa bir dönem dışında, Bitcoin’in kripto pazarındaki payının eğilimi oldukça az. Bitcoin’in toplam kapitalizasyon payı, bir altcoin satışının geçici olarak eğilimi tam aksine çevirdiği Mayıs ayından bu yana en düşük olan %40,8’e düştü.

Aynı senaryonun yeniden olması korku uyandırıyor. Altcoinlerdeki artışla yarışa girmek yerine, düşen fiyatının neden olduğu Bitcoin payındaki düşüş, alıcılar tarafından çokça büyük bir teslimiyete büründü.

Bu modelin en çarpıcı örneğini 2017 yılının sonlarında, BTC‘nin Aralık ortasında düştüğü ve bir sonraki ayda payının üçte birin altına düştüğü zaman gördük. Eğilim daha sonra tersine döndü ve altcoinler kendilerini uzun süreli bir satışın altında buldu.

Kripto piyasası için en uygun ortam, altcoinlerden daha yavaş yükselen Bitcoin’dir. Piyasa amiral gemisi fiyatındaki düşüş, Eylül ayı başlarında altcoinlerde keskin bir satış riski taşıyor.

Bitcoin için düşüşler yakın mı?

50 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların kesiştiği Salı günkü satış sırasında fiyat 43 bin’e çıktı ve bu seviyeler için verilen çaba devam edicek. Bitcoin cumartesi ve pazara kadar bu seviyesini koruyabilirse alıcıların aşağı yönlü gelme şansı önemli ölçüde yükcelecek ve bu da artışı sağlayacaktır. Bu gelişmelerden sonra, altcoin pozisyonu daha da hızlı düzelebilir ve mevcut artışın arkasında daha önemli bir neden olacaktır.

BTC/USD temel hareketli ortalamalarının altına inerse, Mayıs 2018’deki durumu eğer yeniden tekrarlarsa yeni bir kripto kışını ortaya çıkartabilir. O zamanlar BTC, aynı ortalamaların altına indikten sonra sonraki yedi ayda %60’tan fazla kaybetti ve ancak  bir yıl sonra geri toplayabildi. Şu an böyle bir piyasa hareketi BTC’yi geçen yazın taban seviyesine iterek 22-28 bin dolarlık alana yerleştirebilir.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!