Anasayfa » Bitcoin Teknik Analizi Düşüşün Sebepleri ve Sonuçları
Kripto Para

Bitcoin Teknik Analizi Düşüşün Sebepleri ve Sonuçları

bitcoin-sert-dusus-sebepleri

59.770 desteğinin aşağısında olan ile 55.180-58.150 majör destek kısmında kuvvetlenmek istemesi süreçte gelen bu sert satışlar, 42.000 dolar seviyelerine ilerledi.

41.920 seviyelerindeki desteğe yakın kısımlardaki tepki alımları sonucunda ise 49.700 seviyelerine kadar kendini bir silkeledi. Şuan ise 46.800 dolar desteği üzerinde kendini tutmaya zorluyor. Eğer kendini tutabilir ve başarabilirse geri dönüş ışıkları yakılmaya başlanabilir.
Bu aniden olan sert düşüşün sebepleri; ilk olarak SEC tarafından sıkça olarak dile getirilen kripto paralar ile ilgili güvenlik sıkıntılarının ve bunları düzeltmek için düzenlemeler geçtiğimiz haftanın en çok öne çıkan başlığı olabilir.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin Analizi

SEC tarafından yapılan açıklamaların ardından, hafta sonu Çin’in en büyük emlak şirketlerinden biri olan Evergrande’nin finansal yükümlülüklerini artık yapamayacağını açıklaması bir dalga etkisi yarattı. Bunun hala etkisinin sürmesinin sebebide , olası bir Evergrande iflasının, global olarak para piyasalarını eksi etkileme olasılığının da bulunması diye düşünülebilir.

Kasım ayından beri dağıtımına başlanacağı söylenen MTGOX borsasının ödemeleri de bütün bu başlıkların üzerine düşüş etkisinin daha da sertleşmesine neden olarak düşünülüyor.

Grafiğe göre, 46.800 desteği tutunduğunu varsayarsak Bitcoin, öncelikli olarak 51.000 dolar seviyelerindeki direci test edebilir. 46.800 desteğinin kırılması halinde ise 41.920 desteğini tekrardan merhaba diyebilir. Okun yukarı yönlü devamı halinde de 51.000 direncinin kırılması sonrası 55.180-58.150 bölgesindeki majör dirence kadar artış olabilir.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!