Anasayfa » Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?
Kripto Para

Bitcoin Yükselişe Devam Edecek Mi?

bitcoin-yukselise-devam-edicek-mi
bitcoin-yukselise-devam-edicek-mi
Art arda üç aylık kırmızı mum gördükten sonra BTC/USD, çok az kişinin beklediği bir aylık kapanış yapmak için yükselişe geçti.Bitcoin (BTC), Temmuz’u önceki düşüş trendini çarpıcı biçimde yükselten bir “yukarı yönlü” mumda 41.000 doların üzerinde kapattı.

Art arda üç aylık kırmızı mum gördükten sonra BTC/USD, çok az kişinin beklediği bir aylık kapanış yapmak için yükselişe geçti.

Bitcoin (BTC), Temmuz’u önceki düşüş trendini çarpıcı biçimde yükselten bir “yukarı yönlü” mumda 41.000 doların üzerinde kapattı.

Bitcoin Düşüş Eğilimini Reddediyor

1 Ağustos’taki bir tweet’te yatırımcı ve girişimci Alistair Milne, BTC fiyat hareketi için klasik bir dönüşü kutlayan birçok kişiye katıldı.

Art arda üç aylık kırmızı mum gördükten sonra BTC/USD, çok az kişinin beklediği bir aylık kapanış yapmak için yükselişe geçti.

29.000 $’a kadar olan düşüşe rağmen, direnç seviyeleri düştüğü ve hissiyat iyileştiği için Temmuz ayı kapanırken ayı piyasasından eser kalmadı.

Milne, “Bitcoin için aylık grafikte boğa yutan model,” diye özetledi.

Bir boğa yutan model, küçük bir kırmızı mumun ardından büyük bir yeşil mum, yani temmuz ayının son kapanış mumu önceki mumun (Haziran) gövdesini tamamen kaplayan veya içine alan bir grafik desenidir.

Yükselişin kalıcılığı o kadar şaşırtıcıydı ki, deneyimli hodlers bile daha sonra ne yapacakları konusunda kafası karışmış görünüyor.

Zincir üstü veriler, bazı uzun vadeli yatırımcıların (LTH’ler) aslında BTC/USD yükselirken satış yaptığını gösteriyor, analist Lex Moskovski’nin inandığı bir şey, klasik bir piyasa döngüsünün “inanmama” aşamasına tekabül ediyor.

SOPR, satılan madeni paraların karlılığı hakkında bir fikir edinmek için belirli bir zaman diliminde taşınan kripto paraların değerine bakar. Glassnode, nötr 1 değerine doğru bir düşüş eğiliminin, söz konusu kripto paralar arasındaki karlılığın düşük olduğunu gösterdiğini açıklıyor.

Moskovski, “Bazı uzun vadeli bitcoin sahipleri, LTH-SOPR’nin iki gün boyunca bu yılın en düşük seviyesine ulaşmasının gösterdiği gibi minimum karla bu yükselişte satış yapıyor.”

Saat Gibi

Bu arada boğalar, son 24 saat içinde iki defa test ettikten sonra BTC/USD’yi 42.000$ direncini tamamen aşabilecek tetikleyiciler aramaya devam ediyor.

Cumartesi günü yukarı yönlü hareket için aynı derecede hevesli olan, Bitcoin’in temmuz ayı kapanışını “saat gibi” bir toparlanma olarak nitelendiren stok-akış fiyat modeli ailesinin yaratıcısı PlanB’ydi.

Stok akışı, şu anda yaklaşık 100.000 $ ‘lık bir Bitcoin fiyatı tahmin ederken, PlanB’nin Ağustos ayında minimum 47.000 $’lık bir kapanış şartı vermesiyle bu tahmin halen geçerliliğini koruyor.

Kaynak:cointurk

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!