Anasayfa » Bitcoin’de Ayı Sezonu Ne Zaman Bitecek? Şuan Alım Yapılmalı? (Teknik Analiz)
Kripto Para

Bitcoin’de Ayı Sezonu Ne Zaman Bitecek? Şuan Alım Yapılmalı? (Teknik Analiz)

bitcoin-125
Bitcoin 30.000$ seviyesi altında yatay gitmeye devam ediyor.

Bayadır yeni giriş için haftalık ma200’ü (şuan 21957$) seviyeleridir. Market yapıcı bu fırsatı sağlarsa eksi pozisyonunda olan yatırımcılar maliyeti azaltmak için bu bölgede parçalı olarak değerlendirme düşünebilirler.

Bitcoin teknik analiz

Grafiğe baktığımızda boğa sezonları sonrası Bitcoin’de %60 ile %83 arasında bir düşüş yaşandığı gözlemleniyor. Asıl önemli şey ise fiyatın bir önceki zirvenin altına hiç düşmemesidir.

Bitcoin uzun vadeli bir yatırım sağlayan sürekli yüksek tepe ve yüksek dip yaparak yükseliş yapan bir coindir. Böylelikle önceki boğa sezonları sonrası %83’lük düşüşler görsek dahi değerin bir önceki tepe noktasının altına inmediğini gözle görülebilir.

En kötü senaryoda Bitcoin’de 18.800$ ve 20.000$ bandının boğalar tarafından korunacağını düşünüyoruz.

Bu da Bitcoin için 2021 boğası sonrası tepe noktasından %72’lik bir azalıcak, önceki hareketlere baktığımızda bunun makul olduğunu görüyoruz.

8 haftadır sürekli düşen bir Bitcoin ile karşı karşıyayız. Yukarı doğrultuda gelecek bir hamlede terste kalmamak için zararda olan pozisyonları korumaya devam ediyoruz ama yükselme durumuna karşın yeni giriş yapmıyoruz.

(yatırım tavsiyesi değildir)

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!