Anasayfa » Bitcoin’de son durum: Düşüş yatırımcıları tedirgin ediyor
Kripto Para

Bitcoin’de son durum: Düşüş yatırımcıları tedirgin ediyor

bitcoin-son-durum

Bitcoin’in 38.000 Dolar seviyesinin üstüne çıkması ile kripto para piyasalarında yatırımcılar yükseliş beklemeye başladı. Ama dün yaşanan gelişmelerden sonra 36.000 seviyelerine gerileyen Bitcoin, yatırımcılarını tedirgin etmeye hız kesmeden devam ediyor.

Hindistan hükümetinin kripto para birimlerinin asla yasal para birimi olarak kabul edilmeyeceğini açıklamasının ardından Bitcoin fiyatlanmasındaki düşüşün bu sebepten olduğu düşünülüyor. Ve ayrıca, piyasada meydana gelen diğer olumlu gelişmelerin bu düşüşü önleyememiş olmasıda insanları oldukça şaşırtıyor.

Bitcoin’de Son Durumlar

Bitcoin fiyatlanmasının olumsuz hareketler sergilemesine neden olan madencilik tüketim enerjisi kripto para piyasalarının gündeminde yer almaya devam ediyor. Bitcoin madencilik endüstrisinin yenilenebilir enerji kaynaklarına daha hızlı yönelebileceği ve yönelmesi gerektiği gerekiyor. Bitcoin üretiminde kullanılan ana enerji kaynaklarının kömür ve doğal gaz kullanılırken kullanılan enerjinin yüzde 59’unun bu kaynaklar kullanılarak elde ediliyor. Eğer Orta ve uzun vadede Bitcoin madenciliği için yenilenebilir kaynakların kullanımı artarsa Bitcoin yükselişinde oldukça büyük bir rol oynar.

Bitcoin, an itibari ile 20 günlük hareketli ortalaması olan 38.677 doların altında, 36.580 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Günlük bazda RSI(14) değeri 34,345 ve STOCHRSI(14) değeri ise 65,982 seviyelerinde olumlu olarak düşünülmektedir.  Bitcoin için önemli destek seviyeleri 34.567/35.222/35.847; önemli direnç seviyeleri ise 37.414/38.287/39.118dir..

Ethereum’da Son Durumlar

Bitcoin’in düşüş trendi ile ile 2.500 dolar seviyelerine düşen Ethereum, dün gerçekleşen hırsızlık olayı ile piyasalardaki korku miktarını doruk noktasına çıkardı. 70.000 adet Ethereum’un çalındığı haberi ile Ethereum sert satış baskısı yaşadı. Buna rağmen an itibari ile 2600 seviyelerin üzerinde kendine yer bulmaya çalışan Ethreum’un bir ralli kalkışması yapabileceği belirtiliyor. Bu rallinin eğer Bitcoin’in 40.000 dolar üzerinde kalmayı başarması ve Ethereum güncellemelerinin gerçekleşmesi ile başlaması olası bir durum olarak düşünülüyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!