Anasayfa » Bitcoin’e Neler Oluyor?
Kripto Para

Bitcoin’e Neler Oluyor?

bitcoin-dusus
Bitcoin, yüksek enflasyona karşı parasal sıkılaşma beklentilerinin yükselmesi, riskli varlıklardan kaçış ve doların diğer para birimleri karşısında değerinin artmasıyla Temmuz 2021’den bu zamana ilk kez 30 bin doların altına düştü ve yeniden 31.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin sabaha saatlerinde şok bir düşüşle 29.944 seviyesine indi. Bitcoin’in fiyatı, Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 31 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

Bitcoin TSİ 8.15 itibarıyla yeniden 31.000 doların üzerine tırmansa da son 1 günde yüzde 7 düştü.

Ethereum‘un fiyatı da son bir gün içinde yüzde 6.2 düşerek 2 bin 367 dolara indi. Ethereum da sabah saatlerine doğru 2.204 dolara kadar geriledi ancak gelen tepki alımlarıyla yeniden 2.300 doların üzerine yükseldi.

KRİPTO PİYASALARINDAKİ KAYIPLAR YOĞUNLAŞTI

Küresel hisse senedi piyasalarındaki negatif seyre paralel olarak kripto para piyasalarındaki kayıplar da oldukça yoğunlaştı.

Piyasalardaki negatif seyirde, para politikasında birikme beklentilerinin yükselmesi, riskli varlıklardan kaçış ve dolar endeksinin 20 yılın en yüksek seviyesine çıkmasına etkili oldu.

Analistler, yükselen enflasyonla mücadele için para politikası sıkılaşmasının ve likiditenin azalmasının yatırımcıları küresel piyasalarda riskli varlıklardan uzaklaştırdığının altını çizdiler.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!