Anasayfa » Boğa Piyasası Geri mi Dönüyor?
Kripto Para

Boğa Piyasası Geri mi Dönüyor?

market-analizi-coin-piyasasi1

Bitcoin 48.000 dolar seviyesinin üstünde işlem görüyor. Ethereum bu fiyat artışları bir boğa piyasasını harekete geçirir mi?

Dünkü, ufak bir zamandaki fiyat azalmasından sonra Bitcoin, 48.000 dolardan sonra kademeli değer artışına devam etti. Ethereum günde %6 yükselerek tekrardan 3.600 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin 48.000 Doları Geçti!

Pazartesi günü fiyatlarda yüksek volatilite (fiyat oynaklığının yüksek oranda olması) oldu. Walmart’ın çevirimiçi hizmetleri için Litecoin (LTC) ile ödeme kabul edeceğini söyleyen raporların paylaşılması ile birden fiyat artışı yaşayan Bitcoin, iddiaların yalanlanması ile birlikte aniden arttığı orandan da fazla bir ani azalma oldu.

Kullanıcılar Oyuna Geri Döndü!

Fake haberin ve en son Çin’in yaydığı FUD’ın  (Fear, Uncertainty and Doubt: piyasaya korku, belirsizlik ve şüphe yaymak) etkisi az sürdü. Bitcoin, yakın zamanda azaldığı fiyat seviyelerini kısmen geri almayı başardı ve 47.000 doların üzerinde gün kapanışı yaptı. Artış devam ederken, 48.500 dolar seviyelerindeki dirençten tepki alarak bir miktar geri çekildi. Bununla birlikte, alıcılar baskıyı sürdürdü ve nihayetinde BTC’yi Pazartesi gününden bu yana tavan fiyat olan 48.500 dolar seviyelerine getirmeyi başardı. Bitcoin (BTC), 900 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 48.073 fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Hafta başından beri yaşanan fiyat hareketleri ve göstergeler, boğa piyasasının geri döndüğüne yönelik işaretler verse de güçlü direnç bölgeleri kırılmadan boğa piyasasının geri döndüğünü söylemek, çok da gerçekçi bir analiz olmayacaktır. (yatırım tavsiyeleri değildir.)

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!