Anasayfa » BTC Çakıldı, Bitcoin’de Son Durum!
Kripto Para

BTC Çakıldı, Bitcoin’de Son Durum!

bitcoin-dusus-
Bitcoin 13 Haziran sabah saati 09.30’da kaydedilen verilere göre 25 bin 296 Tl’den işlem görüyor. 

Bitcoin’de (BTC) günlük kayıp yüzde 10’a ulaşırken, 23.000 dolar seviyesine kadar düştü. Kripto para piyasalarında düşüş eğilimi ve trendi tüm gücüyle devam ederken alıcılar, destek bulmakta çok zorlanıyor. 

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, hafta sonu işlemlerinde 28.600 dolardaki son destek değerinin altında gün kapanışı gerçekleştirdikten sonra sert satışlar yaşadı.

Yaklaşık 1 ay gibi bir sürede yatay hareket eden Bitcoin fiyatı, içinde bulunduğu seviyenin alt çizgisini günlük kapanışla ihlal ettikten sonra dik bir düşüş ivmesi başladı. Dün, yüzde 6,5 düşüş yaşayan Bitcoin, küresel piyasaların açılmasıyla haftanın ilk günü kayıplarının üzerine koyarak sürdürüyor. Yüzde 10 değer kaybına ulaşan günlük kayıplarla Bitcoin, 23.800 dolara kadar geriledi ve düşüş ivmesini sürdürüyor.

Günlük BTC/USD Grafiği

Haziran ayında mevcut görünüme göre 26.800 dolar üzerinde bir gün kapanışı gelmeden olası bir toparlanmadan söz etmek doğru sonuçlar vermez.

Bitcoin neden düşüyor?

Asya piyasalarının açılmasıyla yeni bir satış dalgası yaşandı. Sabah saatlerinde Bitcoin 25.102 dolara düşmesinin ardından önce 26.000 dolara yeniden yükseldi. Ardından yeniden 25.200 dolara düştü. Günlük değer kaybı yüzde 7.5’i buldu. Bitcoin böylece Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyeye geldi.

Kripto piyasası büyük sallantı halinde Binance Coin yüzde 6.6, Cardano (ADA) yüzde 9, Ripple yüzde 5.8, Solana yüzde 12.6, Dogecoin ise yüzde 10.2’lik değer kaybetti.

Binance Bitcoin Çekim İşlemlerini Durdurdu

Binance, Gün içinde Bitcoin çekim işlemlerini kısa süreliğine durdurduğunu açıkladı.

Binance CEO’su CZ tarafından yapılan açıklamaya göre, Binance’den yaklaşık 30 dakika boyunca Bitcoin para çekme işlemleri gerçekleştirilemeyecek.

Fonların güvende olduğunu söyleyen Binance CEO’su, sorunun sadece Bitcoin ağında gerçekleştiğini diğer ağlarla çekim işlemlerinin hala gerçekleştirilebildiğini ve muhtemelen düşünülen 30 dakikadan daha fazla süreceğini söyledi.

Yaptığı paylaşımda CZ: “Anlayışınız için teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!