Anasayfa » BTC Teknik Analizi Bitcoin Son Durum
Kripto Para

BTC Teknik Analizi Bitcoin Son Durum

bitcoin-grafik-teknik-analiz

Dün gece Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapor ile SEC’in ilk ABD Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin onaylanacağı haberi ile hızlı bir yükseliş yaşayan Bitcoin, %3 üzerinde bir kazanç sağladı. SEC’in bu onaylamayı gelecek hafta içerisinde açıklayacağı da bu haberde bildirdi.

Haberin yayılması zamanında 56.900 seviyelerinde olan Bitcoin (BTC), bundan sonra yükseliş ile 55.200-58.140 bölgesinde bulunan direncin kırılımını da gerçekleştirerek 59.700 direncine kadar ilerledi. 59.900 direncinden geri çekilme hareketleri gerçekleştirse de bu düşüşlerin hacimsiz oldukları görünüyor.

artışın devamlılığı halinde 59.700 direncinin kırılması, 64.800 seviyelerinde bulunan zirvenin tekrardan test edilmesini sağlayabilir. ETF haberinin SEC tarafından açıklanacağı güne kadar yatay hareketler ile de bir süre fiyatlanmasını koruyabilir.

59.700 direncinden reddedilmesi ve geri dönüşlerin hızlanması halinde ise, 58.140-55.200 bölgesinin içerisine geri dönüş olabilir. 55.200 desteğinin kırılımı halinde 51.000 seviyelerinde destekte durabilir.

2-3 Kasım tarihlerinde olan FED toplantısından çıkacak sonuçlar kripto piyasasına büyük bir yön verebilir. Tapering sürecinin başlatılması ile dolar endeksinde yaşanacak yükselişler piyasa koşullarını negatif etkileyebilir. Kasım ayının ilk günlerinde haber akışının takip edilmesi kesinlikle unutulmamalı.

(yatırım tavsiyesi değildir)

Etiketler

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!