Anasayfa » Bu Altcoin Hacklendi!!! Fiyat Keskin Düştü!
hack-saldırısı
Kripto Para

Bu Altcoin Hacklendi!!! Fiyat Keskin Düştü!

DeFi platformu hacklendi: Altcoin fiyatı sert düştü

Ethereum üzerinde çalışan ve Bitcoin odaklı DeFi projesi BadgerDAO, bir front-end sanal saldırısı sonrasında 100 milyon dolar kaybetti. İlk olarak Çarşamba gecesi protokolün Discord’unda olası sorunları bildirildi. Topluluk kanallarındaki mevcut spekülasyonlar, saldırının temel protokol sözleşmelerinde değil, Badger.com kullanıcı ara yüzündeki bir istismarın sonucu olduğu yönünde. Birçok mağdur, yield farming ödüllerini talep ederken ve Badger kasaları ile temas kurarken, cüzdan vericilerin ek izinler için fake isteklerde bulunduğunu fark ettiklerini bildirdiler.

Hackerın etkilenen cüzdanlardan 185 WBTC, 136.000 cvxCRV, 64.000 veCVX ve farklı şekillerde BTC aldığını söylüyleniyor.. Sözleşmeler askıya alınmış olsa da, topluluk üyeleri mevduat sahiplerinin kötü niyetli sözleşme izinlerini iptal etmek için Debank ve Unrekt gibi araçları kullanmasını tavsiye ediyor. PeckShield’a da bir kullanıcı, 50 milyon dolar değerinde 896 Bitcoini çalındı.

Saldırı haberinin duyulmasıyla, BADGER sahipleri satışa geçmeye başladı. BadgerDAO’nun yönetişim ve ödül tokenı olan BADGER, Yalnızca bir gün içinde %15’lik bir kayıp yaşayarak dibe çöktü. Bu da demek oluyor ki 28.48 dolardan 22.15 dolara azaldı.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!