Anasayfa » Bu Bitcoin Borsası Hacklendi İşlemler Askıya Alındı!
Kripto Para

Bu Bitcoin Borsası Hacklendi İşlemler Askıya Alındı!

bitcoin-borsası-hacklendi

Bitcoin ve altcoin borsasına saldırı: 6.8 milyon dolar kaybedildi

Blockchain güvenlik ve veri analizi şirketi PeckShield, Bitcoin borsası LCX’in hesap bakiyelerinin güvenliğinin ihlal edildiği konusunda bilgilendirdi. PeckShield’a göre tahmini kayıp toplamda 6,8 milyon dolar. LCX, diğer hesapları ve varlıkları korumak için güvenlik önlemleri aldıklarını söyledi. LCX, Twitter gönderisinde “Platformumuzda bir güvenlik sorunu fark ettik. Şu anda araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız. Kullanıcı fonları güvende,” açıklamasını yaptı. Ve para çekme ve yatırma işlemlerinin kısa bir süre için askıya alındığını belirtti.

LCX dediği gibi yaptı ve kısa sürede güncel durumu paylaştı. Hesaplardan birinin güvenliğinin ihlal edildiğini duyurdu.. Diğer hesapları ve varlıkları korumak için güvenlik önlemleri aldıklarını bildirdiler. LCX güncellemesine göre, ETH, USDC, EURe, LCX ve diğerleri gibi Ethereum Blockchain’i tabanlı varlıklar, hackerın Ethereum hesabına aktarıldı.

Hacker’ın yukarıdaki ETH adresine göre mevcut durumda cüzdanda hala 7.2 milyon adet LCX tokenı bulunuyor. PeckShield’ın araştırmasına göre, hacker The Sandbox (SAND), Quant (QNT), Chainlink (LINK), Enjin Coin (ENJ) ve Maker (MKR) dahil olmak üzere sekiz tür tokenı adresine aktardıktan sonra LCX kümülatif olarak 6.8 milyon dolar kaybetti. LCX, son olarak, “Bu zor dönemde müşterilerimizden, diğer borsalardan, güvenlik uzmanlarından ve daha geniş kripto topluluğundan gelen destek için teşekkür ederiz,” ifadelerini kullandı.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!