Anasayfa » Decentraland’de Samsung Mağazası
Kripto Para

Decentraland’de Samsung Mağazası

samsung-decentralandde-magaza-acacak

Samsung, yenilikleri yakından takip ediyor. 2022 model TV’lerine NFT desteği ekleyeceğini duyuran Samsung, bu kez de metaverse projesine yöneldi. Samsung ve  Ethereum tabanlı sanal gerçeklik platformu Decentraland bir ortaklık kurdu. Bu kapsamda şirket, Decentraland’da samsung mağazası açacak.

Samsung, Decentraland İçinde Mağaza Açacak

Samsung, metaverse’de amiral gemisi olan 837 isimli mağazasını açmak için Decentraland ile anlaştı. Bu arada Samsung 837X mağazası, metaverse’de sınırlı bir süre açık kalacak.

Samsung’un 837X isimli sanal mağazası, Decentraland tarihindeki en büyük marka arazi alımlarından biri.

samsung decentralandde magaza acacak 2

Teknoloji devinin açıklamasına göre 837X, içindeki Connectivity Theater ve Sustainability Forest  dijital deneyimler sunucak. Ayrıca Customization Stage kısmında müzikli bir kutlama yer alacak.

Mağazanın Connectivity Theater kısmı 5 Ocak’tan 8 Ocak süresi içinde CES 2022’de Samsung’un haberlerini gösterecek. 

Customization Stage, kısmında ise konuklar fiziksel Samsung 837 mağazasından DJ Gamma Vibes tarafından hazırlanan karma gerçeklik dans partisine katılıcaklar. Konuklar, 837X NFT rozetlerine de sahip olacak

samsung decentralandde magaza acacak 3

Samsung Electronics America‘da kurumsal pazarlama ve iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Michelle Crossan-Matos bu konu hakkında şunları söyledi.

Metaverse, başka türlü gerçekleşemeyecek benzersiz sanal deneyimler yaratmak için fiziksel ve uzamsal sınırların ötesine geçmemizi sağlıyor. İnovasyon bizim DNA’mızda var ve hepinizin bu gelişen sanal dünyayı deneyimlemenizi bekleyemeyiz”

Başta da söylediğimiz gibi 837X mağazası sınırlı bir süre için açık kalacak. Ancak şirket, yıl boyunca bu tür deneyimleri artırmayı planlıyor.

Hatırlarsanız kısa süre önce Samsung’un gerçek dünyada dikeceği ağaçlardan bahsetmiştik. Bunun için şirket, Cardano tabanlı platform Veritree ile ortaklık oldu. Veritree, kullanıcıların ağaç tokenları almak için 15 ya da daha fazla ADA bağışlayabileceği bir Cardano Ormanı işletiyor. Veritree, bağış yapılan ADA için kullanıcılar adına bir ağaç dikiyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!