Anasayfa » DOGE düşüş sebebi ne? Hangi Seviyeler Hikayeyi Bitirebilir?
Kripto Para

DOGE düşüş sebebi ne? Hangi Seviyeler Hikayeyi Bitirebilir?

dogecoin-seviyesi-ne-olucak

Geçen hafta meydana gelen ani düşüş, kripto piyasasından yaklaşık iki haftayı kaybetmesine neden oldu. En büyük kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum önemli direnç seviyelerinden geriledi. Dogecoin (DOGE)’de onları takip etti. Geçtiğimiz ayı iki ayın en düşük seviyesinden toparlayarak atlattı. 7 Eylül kazasında %18’e varan kayıplar oldu. Şimdi, ayılar Dogecoin fiyatını ayın en düşük seviyelerine geri gönderiyor. Analistlere göre bu seviyeler DOGE’nin son şansı olabilir…

Dogecoin (DOGE) etkisini kaybediyor

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto paradan biri olmak, DOGE’nin kullanışlılığı hakkında tartışmaları ortaya çıkardı. Dogecoin, milyarder Elon Musk gibi destekçileri ve çevresinde yaratılan algı sayesinde yükseldi. Ancak Musk’ın kripto üzerindeki etkisi azaldıkça DOGE’nin değeri her geçen gün düşüyor.

Elon Musk Tweet Attı ve Kritik DOGE Güncellemesi Geldi!

DOGE, 0.73 dolar ATH’sine %67 uzakta

Mayıs ayında tavan yapan piyasada DOGE fiyatı 0,73 dolara ulaşmıştı. Sonra piyasanın geri kalanı, iki ay süren bir ayı piyasasının başlangıcı gibi görünen bir engelle karşılaştı. Ancak, Dogecoin’in önceki ATH seviyesinin yarısını bile geri kazanamaması, yatırımcıların meme coine olan inancını her geçen gün azalmasını sağlıyor.

Dogecoin ilk 10 kripto arasından kopabilir

Her düşüş ve toparlanma ile birlikte LH ve LL seviyeleri oluşturuyor. Son 24 saatlik zarar %1.11 oranındaydı. Günlük işlem hacmindeki %25’lik artış Dogecoin herhangi bir kazanç elde etmedi. Piyasa değeri %1,21 daha azaldı. DOGE, ilk 10’da 9. sıraya geriledi. Polkadot (DOT), 7 günlük %17.32 toparlanma ile 8. sırayı aldı.

Dogecoin Analiz:

Analist Melanie Schaffer’e Dogecoin’in grafiğinde hafif gizli azalış farklılığı bulunuyor ve bu tespit, DOGE fiyatı düşerken yükselen RSI’la uyuşuyor. Schaffer’e göre boğalar trendi değiştirmek için gelmeden önce düşüş eğilimi devam edebilirDogecoin, analiste tüm bunlar düşüş göstergesi olarak yorumlanabilir. Ayrıca Dogecoin, genel duygu eğimlerinin düşüş eğiliminde olduğunu gösteren 200 günlük SMA’nın altında işlem görüyor. Melanie Schaffer, DOGE’nin genel durumunu iki maddeyle ve aşağıdaki grafikle özetliyor:

  • Boğalar, büyük bir yükseliş hacminin geldiğini ve azalan trend çizgisinin geriye dönük testinden Dogecoin’i yukarı sıçrattığını görmek istiyor. Dogecoin, yaygın olarak takip edilen EMA’larda ve 0.27 dolar işaretinde yukarıda dirence sahiptir.
  • Ayılar, Dogecoin’in azalan trend çizgisinin altına düştüğünü ve fiyatın 0.20 dolar seviyesinde psikolojik desteği kaybedene kadar bunun altında trend olmasını istiyor. Alanın altında, Dogecoin 0.16 dolarda destek buluyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!