Anasayfa » Dogecoin Fiyatının 1 Dolar Olma İhtimali Ne?
Kripto Para

Dogecoin Fiyatının 1 Dolar Olma İhtimali Ne?

dogecoinden-2-milyon-dolar

Dogecoin fiyatı kısa bir süre güçlü bir ralli yaşadı ve günlük olarak %21.21 değer kazandı. Son fiyat rallisiyle birlikte Dogecoin’in 1 dolara çıkmasi yeniden gündeme geldi ve DOGE’nin seven topluluğu bu konuyla ilgili heyecanlı görünüyor.

Piyasa Katılımcıları Dogecoin Satın Alıyor mu?

Alım-satım işlemleri genellikle belirli bir trendin izlediği yola devam edip etmeyeceğine dair düşünceler verir. Bu, piyasanın bu aşamasında yatırımcıların karlarını alarak piyasayı terk ettiğini gösteriyor olabilir.

Grafikten de görülebileceği gibi, son 6 saatte alım-satım aralığı genişledi. Değer, bu yazının yazıldığı anda negatif olarak 145.26 milyon adet DOGE’u gösteriyor. Analizciye göre, Dogecoin fiyatının organik olarak pump’lanabilmesi için alıcıların olaya dahil olması gerekiyor. Bununla birlikte tarafların alım satımının nasıl gerçekleştiği gözlendiğinde analizciye göre Dogecoin’in mevcut rallisini sürdürmesi oldukça zor gözüküyor

Benzer bir trend piyasa derinliği grafiğinde de izleniyor. Satış emirlerinin sayısı, alış emirlerinin sayısını büyük oranda geçmiş gibi duruyor. Açık satış emirlerinin sayısı açık alış emirlerinin sayısından fazla olduğu dönemlerde DOGE fiyatı sıkça aşağı yönlü hareket etmiş.

Sosyal Trend

Dogecoin topluluğunun sosyal medya üzerinde belirli hamleler yaptığı dönemlerde DOGE fiyatı şimdiye kadar olumlu tepkiler verdi. Ancak günlük olarak DOGE hakkında bahsedilme sayısı son zamanlarda 2.000 ila 4.000 arasında gidip geliyor. Nisan-Mayıs aylarındaki rallide ise bu gösterge 50.000 ila 55.000 arasında gidip geliyordu. Bu yüzden yeni rallinin sürdürülebilmesi için Dogecoin severlerin sosyal medyadaki etkisine bağlı olucak.

Son zamanlarda Dogecoin yatırımcısı sayısı da 278.200’den 280.650’e çıkarak ufak bir yükseliş gösterdi. Son fiyat pump’ı da kısmen bu yükselişe bağlanabilir. Diğer piyasa oyuncularının DOGE’un etki alanından çıkış hızı dikkate alındığında, analizciye göre önümüzdeki günlerde DOGE maalesef, rallisini sürdüremeyebilir. Bu yüzden 1 dolar hayali çok uzaklarda gözüküyor.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!