Anasayfa » El Salvador Başkanı, önemli Bitcoin tahminini!
Kripto Para

El Salvador Başkanı, önemli Bitcoin tahminini!

bitcoin-el-salvador

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, IMF’nin El Salvadora verdiği demecin hemen ardından Bitcoin ile ilgili bir fiyat tahmini yaptı.

Bitcoin’in arzı sadece 21 milyon

Bukele, Dün Twitter hesabından paylaştığı bir gönderide, Bitcoin’in sadece 21 milyon adetlik kısıtlı arzını vurguladı. Bukele’ye göre bu nadirlik sebebiyle Bitcoin, ilerleyen zamanlarda bir patlama yaşayabilir.

Bukele konu hakkında:

Dünyada 50 milyondan fazla milyoner var. Bu kişilerin her biri en az 1 BTC’ye sahip olmak istese bile, piyasada yeteri kadar BTC yok. Bu durum Bitcoin’in fiyatını çok ciddi anlamda yükseltebilir.

El Salvador hükümeti IMF’den uyarı aldı

IMF, El Salvador’u finansal istikrar ve tüketicinin korunması konusundaki riskler sebebiyle uyarmıştı. IMF’ye göre El Salvador’un BTC’yi yasal resmi para birimi olarak kabul etmesi, ülkeye ilerleyen zamanlarda bazı konularda sıkıntılar bekliyor.

BTC’nin fiyat düşüşü ile birlikte El Salvador, kripto para birimi konusunda büyük zarara uğradı. El Salvador, ilk BTC alımını 6 Eylül 2021 tarihinde 52.000 dolar civarından yapmıştı. Hükümet 27 Ekim 2021tarihinde 58.000 dolar civarından yine BTC aldığını duyurmuştu. Bu yılın Kasım ve Aralık ayında da BTC alımına devam eden hükümet, görünüşe göre BTC alımını düzenli hale getirecek.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!