Anasayfa » El Salvador’dan Bitcoin tahmini
Kripto Para

El Salvador’dan Bitcoin tahmini

El-Salvador-Bitcoin1

Kripto para piyasası 2021 yılında oldukça patlamalı bir yıl oldu. Bitcoin, Ethereum, Solana, Avalanche, Dogecoin ve Shiba Inu gibi dijital varlıklar tüm zamanların rekorunu kırdı.

El Salvador’un 7.09.2021 tarihinde Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi yeni denizlere yelken açılmasını ve büyük bir merak duygusu yarattı. Aynı zamanda Çin’in güçlü ve fazla enerji tüketimi nedeniyle kripto para faaliyetlerini durdurması ve yasaklaması piyasada satışların derinleşmesine sebep oldu.

El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettikten sonra piyasada görülen sert satışlardan sonra fırsattan yararlanarak düşük fiyattan bitcoin alımları yaptı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter üzerinden Bitcoin üzerinde 2022 yılına ilişkin tahminlerini paylaştı.

Bitcoin’in 2022 yılı içerisinde 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşünen Bukele, bu zaman içinde iki ülkenin daha Bitcoin’i yasal para birimi olarak benimseyeceğini söyledi. Ve Bukele’ye göre Bitcoin City inşası yapılacak ve tahviller büyük ilgi görecek.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!