Anasayfa » Elon Musk Bombayı Patlattı: Dogecoin Web69 !
Kripto Para

Elon Musk Bombayı Patlattı: Dogecoin Web69 !

doge-coin-web39

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin, Block’un tamamen Bitcoin(BTC) tabanlı Web5’e odaklanmak üzere çalışmalarını ilerlettiği yönündeki haberler artarken, Twitter’daki bazı hesapların, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın şaka coin projesi Dogecoin(DOGE)’e dayalı Web69 projesini gerçekleştirmek isteyebileceği konusunda alaycı tahminler yapmaya başladığı söyleniyor.

Dorsey, Web5’in temelinde BTC’yi kullanacağını bildirdi

Elon Musk @wandrinstar nickli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşım sonrasında, Twitter’ın kurucu ortağı ve şu anda ise Block (eski adıyla Square olarak bilinir) kurucusu ve Twitter’in eski CEO’su Jack Dorsey’in Web3’ün aksine Bitcoin(BTC)’e odaklanan Web5’i oluşturmaya başladığı gelişmesini tweetledi.

Dorsey, Bitcoin’in internet’in evrimleşme sürecine lider olacağı düşünülüyor ve bu sebeple, interneti genel olarak blockchain’lere ve kripto para birimlerine dayalı olarak merkezileştirmeyi hedefleyen Web3’ün yerine, Web5’in temeli olarak BTC ile işlemler yaptığı ve özümsediği belirtiliyor.

Web5’in insanlar ve teknolojik cihazlar arasında iyi bir etkileşim olacağı, internetden sonra en büyük gelişme olarak kabul edilen kripto para birimleri ve blockchain ekosistemleri ile bütünsel çalışacağı düşünülüyor.

Web69, meme coin’e dayalı mı olacak?

Elon Musk, eski Twitter CEO’su tarafından tweette etiketlenmesinden sonra, Dorsey Musk’tan bir sonraki adımı yapmasını Dogecoin(DOGE) tabanlı Web69 projesini geliştirme olasılığı için konuşması için, Elon Musk karşılık olarak bir “ateş” emojisi ile yanıt verdi. Elon Musk’ın, bu projesinin yaratılması konusunda olumlu gelişmeler olacağına inandığı bildiriliyor. Web69 kelimesinin, BNB Zincirinde başlatılan ElonWeb69 (WEB69) kripto para birimine bağlı olacağı hakkında yorumlar yapıldığı görünüyor.

Muskın, Dogecoin(DOGE), Bitcoin(BTC) ve Ethereum(ETH) haricinde hiçbir kripto para birimine karşı ilgi göstermediği görünüyor. Ayrıca son birkaç aydır DOGE, Tesla internetteki online ürünlerini alım satımlarda kullanılan bir kripto para birimi olarak işlem yaptığı bilinmektedir. Elon Musk, yakın zaman içerisinde Space x ürünlerinin de yakında Dogecoin ile alım satımlarının gerçekleştirileceğini söylemişti.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!