Anasayfa » Elon Musk, Dogecoin müjdesini verdi: Doge uçuyor!
Kripto Para

Elon Musk, Dogecoin müjdesini verdi: Doge uçuyor!

doge-coin-ucuyor-musk
Elon Musk Twitter’dan Tesla için Dogecoin müjdesini verdi. Yakında SpaceX ve Tesla’ya Dogecoin seçeneği gelecek.

Elon Musk Twitter üzerinden gündemden düşmemeye devam ediyor. Tesla ve SpaceX ürünlerinin Dogecoin ile satın alınabileceğini duyurdu. Bu tweet sonrasında ise Dogecoin’in fiyatı sadece 2 dakika içinde %15 yükseldi. Tesla ve SpaceX CEO’sunun açıklamasıyla birlikte fiyatı 0,0777 dolardan 0,09 dolara kadar çıktı.

Tesla ve SpaceX’e Dogecoin ile ödeme seçeneği geliyor

Musk’ın Dogecoin üzerinde etkisi artık bilinen bir gerçek oldu. Bu Meme coin’i inanılmaz seviyelere yükselten Elon Musk, son açıklamasıyla Dogecoin yatırımcılarınını mutlu etti. Musk, kripto parayı kendi Tesla ve SpaceX’te kabul edeceğini söyleyen bir tweet attı.


Tesla, dünyanın en büyük ve en gelişmiş elektrikli araba üreticisi olmanın yanı sıra, oldukça geniş bir pazar kapasitesine sahip Şirketin web sitesinden oldukça fazla farklı tarzda ürün almak mümkün. Tesla shop

Uzay şirketi SpaceX de benzer bir ürün pazarlamasına sahip. Devasa uzay roketlerine ek olarak kıyafet, sırt çantası, poster, kupa bardağa kadar bir çok ürün bulunuyor ama Doge ile ödeme seçeneğinin SpaceX’e ne zaman geleceği şimdilik hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Elon Musk tarafından öncedende kripto para ile ödeme olacağını söylemesini yeniden hatırlatalım. Ocak ayları zamanı Tesla, Dogecoin ile ödemeyi başlatmış ve ufak bir zamandada Bitcoin’i de ödeme olarak kabul etmişti. Sonradan Bitcoin ile ödeme “çevresel etkilerinden” dolayı askıya alındı.

Yazar Hakkında

TeknoGoril

Yorum Yaz

Yorum Yazmak için Tıkla!